Türkiye piyasasına bomba gibi düşen ve insanlar tarafından çok sık alınarak kullanılan Xiaomi telefon markası, sağlam bir telefon olup çok iyi özellikler taşıması dolayısıyla geçen yıllarda çok beğenilmişti. İnsanların telefon değiştireceklerin de bile tercih ettikleri bu marka, son derece dikkat çekici ve kullanışlı telefonlar üreten bir markadır. 

Xiaomi, bu kadar beğenilen bir marka olmayı en başta hiç ummasa da, gördüğü ilgiden bir hayli memnun. İnsanların yeni modellerini ilgiyle takip ettikleri bu marka, son çıkardığı telefonlardan biri olan Redmi Note 6 Pro ile, çoğu kullanıcının taklit olduğu gerekçesiyle eleştirisini alsa da, farkını kanıtladı ve diğer markalardan çok daha fazla özelliği bulunan bir telefon sunduğunu kanıtladı. İnsanların almak için sıraya girdikleri bu marka, artan dolar kuru ile bir hayli yükselmişti. İndirim naraları yükselirken, Xiaomi sevenlerinin seslerine kulak verdi ve beklenen indirimi yapmak üzere harekete geçti. 

31 Ağustos-1 Eylül tarihleri arasında kısa bir süreliğine geçerli olacak bu indirim, daha şimdiden yüzlerce kişiye ulaşarak, markanın ciddi satışlar yapmasına neden oldu. Xiaomi’nin bu indirimi bir hayli konuşulurken, düşen fiyatın eski fiyattan yaklaşık 700 TL daha az olduğu vurgulandı. Redmi Note 6 Pro, 1999 TL ile satışa sunulmuştu. Durumu müsait olan kullanıcılar tarafından hemen satın alınan bu telefon, diğerlerinin beklemesine neden oldu. Beklenen indirim ile fiyat 2 günlüğüne 700 liralık bir indirimle 1299 TL’ye düşürüldü. Bu durum insanlar arasında bir hayli konuşulurken, satın alan Xiaomi severler çok mutlu oldular. 

Xiaomi severler, bu durum karşısında diğer telefonlar için indirim beklediklerini de beyan ettiler. Özellikle Redmi Note serisinin tamamı için indirim bekleyen kullanıcılar, Mi serisi için de indirim beklediklerini Çin merkezli kuruluşa tweetler atarak bildirdiler. Hangi ülkeden olurlarsa olsunlar, onların diliyle beyanlarını bildirenler de oldu, kendi dilleri ile mesajlar atanlar da. Xiaomi yapımcıları, gördükleri bu ilgiden bir hayli mutlu görünüyorlar. Ayrıca indirim konusunda yaptıkları açıklamalar da, insanların biraz daha beklediklerinde şaşıracakları sürprizler ile karşılaşacaklarını daha açıklar durumda.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz