Ripple ne kadar yükselir konulu içeriğimiz de 2020 yılı ripple fiyat tahminlerine, xrp yorum ve bu coinin son dakika yorumlarını detayları ile birlikte ele aldık.

Piyasaya çıktığı günden bu yana büyük sansasyonlar ile gündeme gelen Ripple coini önümüzde ki yıllarda neler bekliyor, analistler ve ünlü kripto para siteleri coin hakkında neler yazıyor hepsini bu yazımızda sizlere aktaracağız.

İçeriğimizde hangi konulara değineceğiz liste halinde aşağıda sıralayalım ve hemen anlatmaya geçelim.

  1. Ripple Ne Kadar Yükselir?
  2. 2020 Ripple Tahminleri
  3. Xrp Uzun Vade Grafik Analizi
  4. 2025’e Kadar Ripple Fiyatı Ne Olur?
  5. Ripple Ne Zaman 1 Dolar Olur?
  6. Xrp Ne zaman 3 Dolar olur?

Ripple ne kadar yükselir konusunun başında ünlü analistlerin fikirlerine yer vererek başlayalım. Bakalım dünyaca ünlü analistler coin hakkında neler düşünüyorlar. Dünyada ki yatırımcıların bir kısmı bu analistlerin yorumlarına bakarak yatırımlarına yön veriyor. Bu yüzden bu analistlerin yanılma paylarının çok az olduğunu düşünürsek tahminleri gerçeğe yakın olabilir.

Ripple Ne Kadar Yükselir?

 

DonAlt isimli ünlü analist, bitcoin fiyatında ki isabetli tahminleri ile tanınıyor. Özellikle 28 Martta yaptığı 6.100$ tahmini tuttu ve ardından 10.000 dolarları işaret etmişti. Aradan geçen 2 ay içinde bitcoin 10.000 doları gördü ve analistin tahminlerinin isabet oranını herkese göstermiş oldu.

DonAlt’ın Ripple tahmini ise oldukça olumlu. Geçtiğimiz yıllarda kuvvetli bir destek savunması yapan coin önümüzde ki yıllarda yeni sıçramalar yapabilir ve piyasada bir boğa rüzgarı eserse xrp de bundan payını alacak diyor.

Hacim ve değer olarak kripto para piyasasının 3. Büyük varlığı olduğunu da ekliyor. 0.2$ seviyesinin psikolojik direnç olduğunu düşündüğünü ve buranın aşılması ile kısa zamanda 0.34$ seviyelerine ulaşacağını belirtiyor.

 

Bir diğer analistin yorumlarına yer vererek devam edelim.

Smonkey isimli ünlü analist coin için oldukça boğa bir görüşe sahip. Son yaşanan düşüşlere iyi direndiğini ve 0.19$ seviyesini kuvvetli desteğe çevirdiğini söylüyor. Bu destekten yapacağı atak ile 0.21$ seviyesini kırarsa iyi bir yükseliş getireceğini söylüyor. Kripto para piyasasında yaşanan her yükselişte XRP coinin de bir atak yapmaya çalışması güçlü bir yükselişe işaret ettiğini söylüyor.

0.19$ seviyesinde büyük bir satış baskısının bulunduğunu buranın kırılmasının biraz zaman alacağını ve piyasaya olan güven artarsa coin bu fiyatlarda kalmayacaktır diye de ekliyor.

İsmini belirtmeyen ünlü bir analist yaptığı açıklama ile şunları söylüyor;

Bütün kripto paraların yeni yükselişler ve yeni zirveler yapması sadece bitcoine bağlı. Bunun için ripple da beklenen yükselişi ancak bitcoinin sıçraması tetikler. Xrp şuan için 0.20$ seviyesinde konsolide oluyor. Bu fiyatı kırıp geçmek için bir çok atak yaptı fakat başaramadı. Bu denemelerin hepsi benim için bir yükseliş işareti. Özellikle son 2 hafta içinde yaşanan hacim artışları incelenirse ripple yakın zamanda nasıl bir yol izleyecek herkes rahatlıkla görebilir.

Şayet 0.20$ seviyesini aşarsa uzun soluklu bir yükseliş dönemine girer ve yeni yatırımcıların gelmesi ile fiyatın kat kat artacağını ifade etmek istiyorum diyor. Açıklamasını bu cümleler ile bitiriyor.

Tüm kripto para sektörünün tanıdığı JPMorgan da coin hakkında önemli açıklamalar ve tahminlerde bulunuyor.

JpMorgan açıklamaları aynen şöyle:

Birkaç finans devi ripple ile aynı çalışma mantığına sahip yeni projeler geliştiriyorlar. Eğer bunlar gerçekleşir ve coine güçlü bir alternatif çıkarsa işler çok kötü bir hal alır. Coine giren paranın azalması ve kullanıldığı alanlarda ripple yerine başka projelerin geçmesi büyük bir çöküşün başlangıcı olur. Eğer yeni projeler bu para kadar değerli olursa xrp bir devalüasyona sebep olacaktır. Ripple geliştirici ekibi bunun gibi bir çöküş yaşamak istemiyorsa kullanım alanlarını arttırmalı, proje kadar bir yatırım aracı olmak için de çaba harcamalı. Diye bitiriyor.

Brad Garlinghouse’a Göre:

Ripple kullanım kolaylığı, hızı ve düşük komisyon ücretleri ile önümüzde ki yıllarda daha çok kullanılacak. Kullanım alanı ve yatırımcı sayısını arttırarak fiyatının da yükselmesi için bir zemin oluşturacak diyor.

Kripto Para piyasasının Twitter’dan tanıdığı Crypto Rand’ın Ripple Fiyat tahmini şöyle;

Piyasada ki yükseliş böyle devam ederse bu coinde yükseliş trendinden nasibini alacak. Özellikle 0.30$ seviyelerini güçlü bir şekilde aşar ve bu seviyenin üzerinde 2 gün kapanış yaşarsa 0.47$’ a ulaşması çok uzun sürmeyecektir. Yeni bir yükseliş trendi yakalayan coin yükselen fiyatı ile daha çok yatırımcıyı kendine çekecek ve 1 yıl içinde 1$ seviyelerine ulaşması olası. Diyor.

Ripple ne kadar yükselir yazımızın devamında 2020 fiyat tahminlerini ele alalım ve global sitelerin konu hakkında ki görüşlerine bir bakalım. Bu siteler genel olarak bir algoritma ile çalışır ve çeşitli borsalardan çektiği veriler ile tahminlerde bulunur. Hacim artışları, borsalardan soğuk cüzdanlara çekilen coin miktarları ile bir çıkarım yapıyor ve fiyatın yönünü tahmin etmede kullanıyor.

 

2020 Ripple Fiyat Tahminleri

 

Çevirim için fiyat tahminleir yapan walletinvestor sitesine göre ripple oldukça risk barındırıyor. Kısa zaman içinde 0.02 fiyatına gerileme hatta fiyatının sıfırlanma ihtimali de bulunmakta. Aralık 2020 yılına kadar 0.02$ seviyesine gerilemesini bekliyor ve 2025 yılında ise 0.029$ seviyelerine zor ulaşacağı yönünde algoritmik bir tahmini var.

Bu site genel olarak kripto paralara olumsuz gözle bakmakla birlikte sürekli panik havası yaratma çabasında gibi beliyor bana.

Currency sitesinin verdiği fiyat tahminine göre coinimiz 2021 yılında 10$ seviyesini zorlayacağı yönünde. 2017 sonunda 3$ lık bir tahminde bulunmuş ve bu tahminlerinin tuttuğunu belirtiyorlar.

Bu ihtimaller arasında fakat xrp 10$ olabilmesi için muazzam bir büyümeye ihtiyaç var. Sektöre çok büyük bir para girişinin olması gerekiyor diye düşünüyorum.

Tradingbeasts sitesine göre 2020 yılı ripple fiyat tahmini 0.56$ seviyesinde olacak. Bu değer piyasanın büyümesine orantılı olarak yükselecek.

 

XRP Uzun Dönem Grafik Analizi?

  1. Aşağıda verilen grafikte ufak sapmalar olsa da 2021 yılının sonuna doğru 0.80$ olacağını ön görüyor. Bu grafik 2020 Mayıs ayının başında yapılmış ve hala takip edilebilir.
Ripple Grafik Analizi
Ripple Grafik Analizi

 

  1. Bu grafiğin analisti ise coinimizin şuan hairka bir alım fırsatı sunduğunu ve yakın zamanda bu fiyatları mumla arayacağımızı dile getiriyor.
Ripple Teknik Analizi
Ripple Teknik Analizi
  1. Grafiğimizde ise düşüş sürecinin bittiğini ve artık yıllar sürecek bir yükseliş dalgasının başladığını söylüyor. Son dönemde yaşanan ani hacim artışını ise balinalar coin topluyor olarak nitelendiriyor.
Ripple ne kadar yükselir
Ripple ne kadar yükselir
  1. Grafikte ise 2021 yılının başında yaklaşık olarak 0.8$ seviyesine işaret ediyor. 1. Grafikle aynı hedefi taşıyor diyebiliriz.
Ripple teknik analiz incelemesi
Ripple teknik analiz incelemesi

 

Ripple ne kadar yükselir yazımıza devam ederken sırada 2025 yılı için fiyat tahminlerinde.

 

2025 Yılı Ripple Fiyat Tahmini?

2025 yılı için bir fiyat tahmininde bulunmak elbette zor. Bunu ancak şimdi ki piyasada ki havayı ve beklentileri analiz ederek yapabiliriz. Öyle ki bitcoin halving den sonra 2 yıl sürecek boğa sezonu bekleniyor.

2021 Aralık ayına kadar süreceği düşünülen bu boğa sezonunda tüm coinlerin yeni zirveler yapacağı düşünülüyor. Tabi bunların hepsi teori.

Geçtiğimiz 2017 boğa sezonunda riplle 3 doları görmüş ve ilk yatırımcılarına yüzlerce kat kar ettirmişti. Bunun tekrar olmasını bekleyen kişi sayısı hiçte az değil. En çok konuşulan senaryo ise 2021 boğasında 5 dolara kadar yükselebileceği. Peki 2025 yılında sonuç ne olur diye soracak olursanız hemen cevaplayalım.

Eğer söylendiği gibi yeni bir boğa yaşanır ve rekorlar tazelenirse bu boğa sezonu sonrası 2022 – 2025 arası bir ayı piyasası hakim olabilir. Benim tahminim bu senaryo gerçekleşirse 2018 den sonra yaşanan ayı piyasasından daha çok can yakacak.

Bu yüzden 2025 te çoğu coin için günümüzde ki seviyeler tekrar geri gelebilir. Kripto para piyasası için her şey her zaman geçerli. Ripple alternatifi bir proje çıkar bizim coinimiz çöp olur. Ripple ülkelerde yasaklanır veya adı davalar ile anılır tekrar düşer. En iyi ihtimalle 10$ olur ve herkesi memnun eder. Bu kadar bilinmezin arasında fiyat tahmini yapmak oldukça ütopik olacaktır.

Ben kendi fikrimi söyleyecek olursam şuan markette 3. Sırada olan Ripple için bu fiyatlar ucuz ve beklenen boğa yaşanırsa 2021 sonunda ripple çok kişiyi milyoner edebilir. Böyle bir gücü elinde tutan ekip ilerde yayınlayacağı haberler ile tüm ilgiyi ripple’a toplayabilir.

 

Ripple 1 Dolar Olur Mu?

Bitcoinde ki bu yükselişler uzun süre devam ederse 2020 yılının sonunda 1 dolar gibi seviyeleri görmemiz muhtemel. Çünkü tüm piyasanın gözü bu coinde. En ufak bir haber ile yükseliş trendine başlayabilir. Ripple da olacak her yükselişin olumlu haberler ile olacağını düşünüyorum.

Aksi halde coin adedi çok fazla olan bir devi yerinden oynatmak sıradan yatırımcılar ile olacak iş değil. İyi bir yükseliş için birilerinin ateşi yakması şart.

 

Ripple 3 Dolar Olur Mu?

Piyasada ki bu yükseliş devam ederse yeni bir boğa sezonunun fitili ateşlenebilir. En son hareket ederek herkesin kanser coin dediği ripple da bu yükselişten nasibini alır ve eski rekorunu göreceği seviyeyi yakalayabilir. Bunların olması için kesinlikle bitcoinin sert düşüşler yapmaması gerekiyor.

XRP 10 Dolar Olur Mu?

44 milyar adet coini olan bir projede 10$ seviyelerini görmek oldukça zor. Hele 55 Milyar coinin hala dolaşımda olmadığını gören yatırımcılar bu coine yatırım yapmaya çekineceklerdir. Fakat geçtiğimiz seneler 3 dolar seviyesini aşan coin rekor tazeleyerek 10 dolar seviyelerini de görme ihtimali var. Tabi tüm bunlar varsayım ve teoriden ibaret.

Bu yazıda anlattıklarımız kesinlikle YATIRIM TAVSİYESİ İÇERMEZ. Sizlerde kendi araştırmalarınızı yaparak yatırımlarınıza yön vermelisiniz.

Ripple ne kadar yükselir yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Genel piyasada ki havayı analiz ederek bu yazımızda sizlere anlatmaya çalıştım. Umarım bilgilendirici bir yazı olmuştur.

Eğer sizlerin de soruları varsa yorumlarda sorabilirsiniz..  Elimden geldiğince cevaplamaya çalışıyorum.

Diğer Yazılarımız:

Paribu Güvenilir Mi?

SV Nedir? Bitcoin SV Yorum ve Geleceği

Nem (XEM) Coin Yorum ve Geleceği 2020

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz