Paribu Para Yatırma Alt Limit Ne Kadar? En az ne kadar yatırılır, Paribu tl yatırma kodu nedir ve para yatırma süresi gibi konuları ele aldık ve detayları ile açıkladık.

2017 Yılında Türkiye’de Hizmet vermeye başlayan Paribu A.Ş. kripto para alım satım borsasına en az 100 TL yatırma şartı vardır. 100 TL’den az yatıramaz mıyım? diye soracak olursanız onunda cevabını hemen verelim.

Paribu borsasına en az 100 TL yatırabilirsiniz fakat şimdi anlatacağım yöntemle 50 TL’yi geri çekerek geri kalan para ile alım satımlar yapabilirsiniz. Az para ile yapılan işlemler her ne kadar az kazandırsa da az kaybetmenize de yarar.

Eğer gerçek bir acemi iseniz, paribu borsasında alım satım yaparak yavaş yavaş gelir elde etmek istiyorsanız bence de doğru düşünüyorsunuz. Büyük paralar büyük kayıplara neden olabiliyor. Kripto para piyasasının sert yükseliş ve düşüşleri acemiler için tam bir kabus.

Paribu Para Yatırma Alt Limit
Paribu Para Yatırma Alt Limit

Öncelikle Paribu Borsasına kayıt olduğunuzu düşünerek para yatırma olayına hemen geçelim. Konuya hemen değinmek için Paribuya Nasıl para yatırılır ve nasıl çekilir konusunu aşağıda anlatacağım. Ondan önce gelin Az para nasıl yatırılır onu anlatalım.

Paribu para yatırma alt limiti 100 TL’dir. Fakat borsaya 100 tl yatırıp 50 TL’sini geri çekerseniz içeride kalan para ile rahatlıkla al sat yapabilirsiniz.

Paribu borsası para çekimlerde miktar ne olursa olsun 3 TL gibi bir komisyon kesiyor. Eğer siz 100 TL yatırıp 50 TL geri çekecek olursanız 3 TL komisyon ödemiş olursunuz.

50 lira’yı geri çektiğinizi düşünürsek kesilen komisyon ile birlikte elinizde 47 TL kalacak demektir. Bu para ile sık sık al sat yaparsanız tüm kazancınız alım-satım komisyon oranına gidebilir.

Para yatıracağınız banka hesabı ile paribu borsa hesap bilgilerinin aynı olmasına dikkat edin. Başka hesaplardan gelen paralar kabul edilmemektedir.

Paribu Para Yatırma Süresi

Eğer Havale işlemi yapıyorsanız 7/24 para yatırma ve çekme işlemi yapabilirsiniz.

EFT yapanlar ise bankaların mesai zamanlarında işlem yapabilir. Cuma günü mesai dışı EFT ile yapacağınız çekim veya yatırma işlemleri bankalar mesaiye başlar başlamaz işleme alınır. Bunu da bilgi olarak buraya yazalım. Yani Cuma mesaiden sonra yapılan EFT işlemleri Pazartesi sabah 9:00 gibi işleme alınır.

Peki Paribu Borsası alım satım komisyonu ne kadar merak ediyorsanız hemen açıklayalım.

Paribu Alım Satım Komisyonu Ne kadar?

Bu borsada yaptığınız her alım satım işlemi için 0.2 ile 0.4 arasında değişen komisyon oranları uygulanmaktadır. Sizler de düşük paralar ile alım satım yapacaksanız kar yüzdenizin yüksek olmasına dikkat edin. Yüzde 2 gibi bir kar elde ettiyseniz bu komisyonlar düşüldükten sonra sizi zarara bile uğratabilir. Bunun için aldığınız kripto paranın ne kadar kar ettiğini ve satınca hesabınızda ne kadar olacağını iyi hesaplamanız gerekiyor.

Paranızın erimemesi için bir dikkat etmeniz gereken şey ise açık emir vermek. Bir coin yükseliyorsa açık emir girdiğiniz anda en düşük satış tutarından satar. Bunun önüne geçmek için kendi satış fiyatınızı belirleyerek emir girin.

Paribu para yatırma alt limit ne kadar diye soran okuyucularımız çekim limitini de merak ediyor olabilirler.

Paribu Para Çekme Alt Limiti Nedir?

Para çekim alt limiti bulunmamakla birlikte hesabınızda 3 tl varsa komisyona gideceği için bir gönderim yapılamaz.

Eğer çekim talebiniz kesilecek komisyondan yüksekse havale çekimlerinde 7/24 yapılabilir.

EFT ile çekimlerde banka mesaileri dışında çekim yapılamaz. Mesai dışı çekim talebi oluşturabilirsiniz, bankalar çalışmaya başlar başlamaz para hesabınıza gönderilir.

Eğer borsada kayıtlı bir numaranız varsa, çekim ve yatırma işlemleriniz SMS ile bilgilendirme mesajı gönderilir.

Paribuya Para Nasıl Yatırılır?

Borsaya giriş yapın ve TL işlemleri bölümüne tıklayın.

Açılan pencerede TL Yatır kısmına tıklayın, Adınızı soyadınızı ve yatırmak istediğiniz tutarı yazarak “Yatırma Bildirimi Oluştur” alanına tıklayın.

Paribu para yatırma
Paribu para yatırma

İşleminize devam etmek için size bir IBAN ve Kod verecek. Iban numarası, para yatıracağınız numara oluyor.

Paribu TL Yatırma Kodu Nedir?

Tl yatırma işlemi sırasında size bir kod verilir. Bu kod Borsa algoritmaları tarafından sizin hesabınıza tanımlanır. Bankanızdan para yatırma işlemi yaparken açıkla kısmına bu kodu yazarsanız paranız otomatik olarak hesabınıza tanımlanır.

Eğer bu kodu açıklama kısmına yazmayı unutrusanız borsanın canlı destek bölümünden teknik destek ekibine bildirmeniz gerekmektedir. Ufak bir araştırma sonunda adınıza yapılan para yatırma işlemi borsa hesabınıza tanımlanır.

Siz bu kodu açıklama kısmına yatırmayı unutmayın, teknik destek ekibi ile uğraşmak zaman kaybına neden olabiliyor.

Size verilen kod ise para yatırma açıklama kısmına yazılacak. Eğer eksik bilgi verirseniz paranız hesabınıza geri iade edilir.

Paribu Para Çekme Nasıl Yapılır?

Yukarıda anlattığım gibi borsa hesabınıza girerek TL Çekim İşlemleri bölümüne tıklayın.

Açılan pencerede hesap eklemenizi istiyor. Bu hesap kesinlikle sizin borsada ki adınız ve soyadınız üzerine olmalıdır. Aksi halde çekim talebiniz gerçekleşmez.

Paribu para çekme nasıl yapılır

 

TL işlemleri oldukça kolay ve anlaşılır düzeydedir. Size gösterilen adımları izlerseniz rahatlıkla işlemlerinizi yapabilirsiniz. Çekim işlemi için 3 TL gibi bir kesim uygulanır ve talebiniz işleme alınır.

Yine hesap sahibine SMS ile bilgi mesajı geçilir.

Paribu Güvenilir mi konulu yazım için Tıklayın:

Paribu para yatırma alt limit ne kadar yazımızın sonuna geldik. Eğer sorularınız varsa yorum kısmında bana sorabilirsiniz.

En İyi Kripto Para Alım Satım Siteleri

HoloChain (HOT) Yorum ve Fiyat Analizleri 2020

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz