Nem (XEM) coin yorum, grafik analizleri, geleceği ve fiyat paritelerini inceleyerek yaptığımız detaylı araştırmaları bu yazımızda sizler ile paylaştık. Yazımızın başında bu coin hakkında çeşitli forumlardan derlediğimiz yorum ve analizlere yer vereceğiz.

Bu yazımızda karşılaşacağınız başlıca konularımızı aşağıda sıralayalım ve sırasına göre tek tek inceleyelim.

 1. Nem (XEM) Coin Geleceği
 2. Nem Coin Grafik Analizi
 3. Nem Coin Fiyatı?
 4. Xem Nedir?
 5. Nem Coin Amacı Nedir?
 6. XEM Coin Mandeciliği (HASAT) Yapılır mı?
 7. Xem Satılan Satılan Borsalar?
 8. Nem Coin Nasıl Alınır?
 9. Bu Coine Yatırım Yapılır mı?
 10. Nem Coin Coinmarketcap verileri?

 

Kripto para piyasasında yaptığımız derinlemesine araştırmalar ile yukarıda sıraladığımız başlıkların hepsi hakkında yazacak önemli detaylar edindik. Coinmarketcap sitesinde yüzlerce coin arasından 27 sırada duran ve istikrarlı yükselişi ile göze batan bu coin nedir ne işe yarar hepsine değineceğiz.

Benim en çok hoşuma giden tabii ki aktif çalışan bir ekibinin olması. Yatırımcılarını geçtiğimiz yıllar içinde oldukça menün etmiş ve bu yüzden kripto para sektörünün en tanınan coinleri arasında yer alır.

NEM (XEM) Coin Geleceği?

Değerli okuyucular bu “coinlerin geleceği ne olur” konusu tüm analistlerin açıklamakta en zorlandıkları veya çekindikleri bir konu. Çünkü henüz kripto para piyasası emekleme döneminde her gün başka bir coinin yerine alternatifi çıkıyor ve onun yerini alıyor. Özellikle geliştiriciler sürekli en iyisi olma arzusu ile çalışmaktalar bu da bazı coinlerin zamanının dolduğu anlamına geliyor. Malum hergün borsalardan onlarca coin siliniyor ve geliştirici ekip tarafından terk ediliyor. İşte bu yüzden NEM coin geleceği hakkında sadece fikirlere ve teorilere dayanarak bir açıklama yazacağız.

 

2015 yılından itibaren kripto para sektöründe zirvelere oynamış bu coinimiz kripto paralar arasında ilk akıllı varlık olarak ortaya çıktı. Ekibinde gayretleri ile arkasına büyük bir kitleyi alarak hala daha popülerliğini koruyor.

Şimdi bu coinimiz ile ilgili dünyaca ünlü kripto para sitelerine giderek gelecekte yaşanabilecek fiyat tahminlerini inceleyelim.

CryptoRatig sitesine göre 2019 yılında 0.035$ olan NEM Coin 2020 yılında 0.05$ fiyatına rahatlıkla ulaşabilecek. Yakın gelecekte beklenen büyük boğa sezonu yaşanırsa en az 10x değer kazanabileceği üzerinde duruluyor. Bu değerlendirmeler genellikle geçtiğimiz yıllarda piyasalar da yaşanan yükselişler referans alınarak yapılıyor.

Walletİnvestor sitesinde yer verilen nem coin yorum analizlerine göre coin’de büyük dalgalanmalar olabilir. Özellikle 2021 yılında büyük dalgalanmalar bekleniyormuş. İçinizi karartmak istemem fakat bu sitede NEM coin için hiç iyi şeyler söylenmiyor. Değerinin 0.04$ civarından 0.0014 seviyelerine kadar düşebilir hatta ve hatta coin çökebilir deniyor. Bu konuya nerden vardılar bilemiyorum her hangi bir açıklama yapmamışlar.

Yine bu siteye sorulan önümüzde ki 1 yıl içinde 1$ fiyatını görebilir mi sorusuna kesinlikle hayır cevabını vermişler. 1 yıl içinde coin çökebilir diye de eklemişler.

Changelly sitesine baktığımızda oldukça iyimser yorumlar yapılmış Coinde yapılan geliştirmeler devam ederse 2020’nin 2. Yarısında tekrar 1.92$ doları görebilir deniyor. Fakat bunun geçmiş ile günümüzde ki şartları karıştırıp bir tahminde bulunan algoritmanın verdiği fiyat olduğunu söylüyorlar.

Bazı analistlerin de yorumlarına yer verdikleri sitede yine XEM coin için geleceğin oldukça iyi olacağını yazmışlar.

Yukarıda ki yorumlara baktığımızda 3 siteden 1’i oldukça kötü senaryolar üretmiş. Coinin çökebileceğini bile belirtmişler. Yatırımcıların hoşuna gitmeyecek yorumlarda bulunduklarını görüyoruz.

Bunların aksine diğer 2 sitede çok iyimser ve güzel fikirler ortaya atılmış. 2020 de XEM coine yapılacak yatırımların karlı olabileceği üzerinde durulmuş.

Nem coin yorum ve geleceği başlıklı yazımıza devam ederken iki önemli siteden daha görüş ve fikirleri alarak yazımızda belirtelim istedik. Bu siteler tabi ki sizlerin de bildiği Investing ve Tradingview.

NEM (XEM) Coin Grafik Analizi

Tradingview sitesine göre Nem Coin yorum ve grafik analizlerine bir göz atalım.

Siteye girdiğimde XEM/USDT paritesine bakmak istedim fakat usdt olarak pek yorum bulamadım. Bu yüzden Bitcoin paritesi olarak baktığımda onlarca fikir ortaya çıktı. 2020 Yılbaşında yapılmış bir grafiğe rastladım. (Hemen aşağıda vereceğim bu grafiği) Bu grafiğe göre günümüzü karşılaştırdım ve gerçekten isabetli tahminler yapmışlar. Eğer grafiğinde ki fiyattan satın aldıysa çok güzel kar etmiştir diyebiliriz. Grafiğin güncellenmesi ile yükseliş beklentisinin devam etiği belirtiliyor.

2019 ARALIK AYI GRAFİĞİ

Nem Coin Grafik Analizi
Nem Coin Grafik Analizi

 

2020 MAYIS AYI GRAFİĞİ

Nem coin grafik
Nem coin grafik

Investing Sitesine girdiğimde ise kayda değer bir veri ile karşılaşmadım. Grafik bölümü boş ve hiçbir fikre yer verilmemiş Bunun yanında hemen forum bölümüne göz attım ve Türk yatırımcıların fikir alışverişi yaptıklarını gördüm. Genel olarak alım satım ve grafikler üzerine konuşulmuş. Yine önemli bir bilgi bulamadım bu bölümde. Sizler de Nem coin yorum ve analizleri için bu siteleri sıklıkla kullanırsanız faydasını göreceğinizden eminiz.

En İyi Kripto Para Tüyoları 2020

NEM Coin Fiyatı Nedir?

24 Mayıs 2020 tarihinde ki fiyata bakıldığında 2019 Aralık ayına göre %30 artış göstermiş ve 5 ayda çok güzel kar bırakmış. Şu an için ufak bir düzeltme yapıyor gibi görünse de yine aralık ayı fiyatından oldukça yüksek.

 1. 24 Mayıs 2020 Dolar Paritesi: 0,04 cent’ten işlem görüyor.
 2. 24 Mayıs 2020 Bitcoin Paritesi: 0,00000438 BTC’den işlem görüyor.
 3. 24 Mayıs 2020 Türk Lirası Paritesi: 0,27 Kuruş’tan işlem görmekte.

Yukarıda ki fiyatlar anlık kurlardan alınmış olup sizin yazıyı okuduğunuz döneme göre değişiklik gösterecektir. Eğer siz bu yazıyı ileri bir tarihte okuyor olursanız kendi zamanınızda ki fiyat ile kıyaslama yaparak biraz fikir edinebilirsiniz.

XEM Coin Nedir?

Coinimiz ile ilgili genel yorum ve tahminleri verdiğimizi düşünüyoruz. Şimdi bu projeyi tanıyalım ve bu coini değerli kılan yanları nelerdir inceleyelim.

NEM coinin adı ile başlayalım. Kripto para sektörüne eşsiz bir proje ile girdiklerini belirten ekip yeni bir hareket başlatacaklarını düşünmüşler. Bu projeye Yeni Ekonomik Hareket (The Economy Movemenet) adını vererek kısaltılması olan NEM adı ile devam etmişler. Savundukları görüş tamamen eşitlikçi yaklaşımdan yana. Yani bu coinin yatırımcıları ve kullanıcılarının hepsi aynı haklara sahiptir. Bu haklardan yararlanabilmesi için az veya fazla coin sayısına bakılmamaktadır deniliyor.

Utopian Future takma ismi ile kurulan Nem aslında bir başka projenin Fork yapması ile ortaya çıkmayı hedeflemiş fakat daha sonra kendi başına COİN olarak piyasaya sürülmüştür.

NEM Coinin Amacı Nedir?

Kendine has bir fikri ve alt yapısının olduğunu düşünen ekip bu projenin eşsiz olduğunu düşünüyor. İlerleyen yıllarda kripto para sektörünün her kademesine kendi projelerinin kullanılacağından emin görünüyorlar. Adından da anlaşıldığı gibi yeni ekonomik hareket olarak ortaya çıkış amacı varıdır.

 

Bu projede ekip blockchain alt yapısından ziyade kendi altyapısını oluşturmuş durumda. Bu özelliği ile kripto para piyasasında tek coin haline geldi. Blok zincirleri kendisi için sıfırdan inşa eden xem şuana kadar 2 blok zincir oluşturmuş durumda. Biri xem coinin kapalı olan kaynak kodları diğer zincir ise herkesin kullanabilmesi için açık kaynak kodları. İki blok zincire de adapte olan XEM coin sorun çıkarmadan iki kaynakta da çalışıyor.

Nem coin yorum yazımızın devamında en çok merak edilen madencilik konusuna da değinmeden geçmedik.

XEM Coin Mandeciliği (HASAT) Yapılır mı?

İşte yukarıda anlattığım tüm özelliklerin hepsini şimdi daha iyi anlayacaksınız. Farklı bir blok zincir kurdu ve bu kaynak kodda çalışıyor dedik. Evet olay tam burada başlıyor.

Xem coin kendi alt yapısını kullandığı için madencilik yerine Hasat yapma özelliğini getirdi. Xem coinin madenciliği yok fakat hasadı var diyebiliriz.

Olayı kısaca özetleyecek olursak elinizde 10 bin veya daha fazla NEM Coin bulunursa bu hasada katılabiliyorsunuz. Bu hasat blok üretme üzerine kurulu ve siz hasada dahil olduğunuz anda yakınınızda yapılan NEM coin işlemlerini onaylıyorsunuz. Bu işlemleri onayladığınız zaman komisyon ücretlerinden kazanç elde ediyorsunuz genel mantık böyle işliyor. Bir nevi istasyon kuruyorsunuz.

Yakında bu Nem Coin Hasadı Nasıl Yapılır isimli bir yazımızı da sizler ile buluşturacağım. Eğer gelir gider fiyatları size de uyarsa XEM hasadına katılabilirsiniz.

 

Xem Satılan Satılan Borsalar?

Nem coin oldukça popüler bu yüzden istediğiniz borsada bulabileceğiniz bir coin. Yine de sizler için nem coin satılan borsaları listeledik.

 1. Binance
 2. Bittrez
 3. HitBTC
 4. Huobi Global
 5. CoinEx
 6. Live Coin
 7. Poloniex

Gibi popüler borsalarda satışı yapılmaktadır. Bu borsalar ile ilgili yazımız için: En Büyük 10 Sanal Para Borsası

NEM Coin Nasıl Alınır?

Yukarıda verdiğim borsalardan birine mail adresinizle kayıt olarak nem coin satın alabilirsiniz. Eğer sektörde yeni ve acemiyseniz sizler için kısa bilgiler vereyim. Yukarıda verdiğim borsa isimlerinden birine mail adresinizle kayıt olun. Bu borsalar global olduğu için Türk Lirası ile alışveriş yapamıyorsunuz. Bu yüzden BTCTürk yada Paribu gibi Türk borsalarından coin alıp global borsalara transfer ederek xem coin satın alabilirsiniz. Bu oldukça basit bir işlemdir. Youtube veya çeşitli internet sitelerinden bu işlemin nasıl yapıldığını rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Özellikle acemilik varsa coin transfer ederken en düşük miktarı kullanın. Eğer bir şeyler ters giderse tüm varlığınızı riske atmamış olursunuz.

NEM (Xem) Coine Yatırım Yapılır Mı?

Tüm analistler gibi bende bu konuda açık konuşmaktan çekineceğim. Çünkü bu tür yönlendirmeleri etik bulmuyorum. Ben daha çok kişilerin ve yatırımcıların kendi araştırmalarını yaparak karar vermesini istiyorum. Emek verin detayları araştırın doğru ve yanlışlarını bir tartıya koyun ve tartın hangi tarafa ağır basarsa ona karar verin. Bilgi sahibi olmadığınız coinleri duyduklarınızla satın almayın derim. Çünkü hiçbir projenin garantisi yok. Tüm coinler hala daha Bitcoini izliyor. Her şey bitcoinin hareketleri ile şekil alıyor. Bu böyle olmaya devam ettikçe şirket hisseleri gibi bağımsız hareketler beklemek oldukça zor.

Xem coine yatırım yapılır mı bunun kararını siz vermelisiniz.

 

CoinMarketcap Verileri Nelerdir?

Nem coin yorum ve geleceği yazımızın sonuna gelirken birde coinmarketcap verilerini inceleyelim istedim. Coin sayısı ve gelmiş geçmiş fiyat aralıklarını da inceleyelim.

 • Sıralaması: 27
 • Toplam Coin Adedi: 9.000.000.000 (9 Milyar) adet
 • Dolaşımdaki Adet: 9 Milyar adet.
 • Piyasa Hacmi: 361 Milyon Dolar
 • 24 Saatlik Hacim: 12 Milyon Dolar

1 BTC için toplam 228.874,86233558 adet XEM alabilirsiniz.

NEM (XEM) Coin yorum, fiyat analizleri ve geleceği hakkında bulabildiğim tüm detayları sizlerle paylaşmaya çalıştım. Umarım faydalı olmuştur. Sorularınız varsa yorumlar kısmından sorabilirsiniz, cevaplamaya gayret ediyorum..

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz