MyDexPay Nedir ? yazımızda sizlere (XMD) coin Mydexpay güvenilir mi ? proje hakkında ki yorum ve şikayetler konularında detaylı açıklamalar yapacağız. Sistemin nasıl işlediğine dair en net bilgileri vermeye çalışacağız.

Bu yazıda genel hatları ile projenin güvenilirlik durumu, nasıl işlediği, masternode yapmak, veya coinleri kiraya vermek gibi bir çok bilgileri sırası ile vereceğiz. Özellikle proje hakkında forumlarda ki konuları da inceledim bu mydexpay hakkında dile getirilen şikayetleri de sizler içinde yazacağım.

Siz değerli okuyucularımdan istediğim ise nasıl ki bu yazıma araştırarak ulaştınız aynı şekilde araştırmalarınıza devam ederek güvenilirlik konusunda kendi fikirleriniz ile hareket etmeniz olacaktır.

Unutmayın her ne iş yapıyorsak yapalım kazanmak 2. planda olmalı. 1. planda tutacağımız kural ise paramızı kaybetmemek olmalıdır.

Şimdi bu yazımızda inceleyeceğimiz konuları ele alalım:

1) MyDexPay Nedir?
2) MydexPay İle Para Nasıl Kazanılır?
3) MydexPay Faiz Hesaplama?
4) MyDexPay Güvenilir Mi?
5) MyDexPay Yorum ve Şikayetler

MyDexpay Nedir?

2016 yılında ICO süreci ile piyasaya merhaba demiş ve ICO süreci tam 2 yıl sürmüştür. Piyasaya çıkış amaçlarının elektrik ve enerji tüketimine dayalı mining olgusunu yıkmak olduğundan bahsediyorlar. Geliştirici ekip enerji tüketimi ile mining yapılmasına oldukça karşı ve bunun israf olduğunu düşünüyor ve piyasaya yeni bir soluk getirmek için cüzdanda masternode yapılabilecek ve böylelikle coin sayısını da arttırabilecekleri bir sistem kuruyorlar.

En büyük amaçlarının tüm kripto para piyasasında elektrik üretimine dayalı bir sistem kurmak olduğunu dile getiriyorlar.

Ekip çalışanları White Paper yani beyaz kağıtlarında yer alan tüm vaadlerini yerine getirmiş ve ilerde planladıkları geliştirmeler içinde gecikme olmadan yerine getireceklerini söylüyorlar.

Kim bu ekipte bulunan arkadaşlar derseniz işte bu sorunun cevabı yok. Çünkü ekipten bir kişi bir isim vermemiş ve projeyi gizlilik ilkesine dayalı bir şekilde devam ettiriyorlar. İşte bu gizlilikte yatırımcıların aklında soru işaretleri uyandırıyor. Ki yatırımcılar oldukça haklılar.

Ethereum tabanında varlığını sürdüren XMD coin yakın zamanda kendi alt yapısını kurarak oraya geçmeyi olanlıyor. Böylece kendi merkeziyetsiz sistemlerini kurmuş olacaklar.

MydexPay nedir? kurucuları kimlerdir sorusu uzun yıllardır sorulan ve cevap bulamayan bir soru. XMD ekibiden yapılan açıklamaya göre Sathoshi NAKAMOTO ya atıfta bulunmuşlar ve dijital paranın devrimini başlatan kişi hala bilinmiyor, bizde bir devrim yaratmanın peşindeyiz bunun için ekibin isimleri ve bulundukları konumlar açıklanmayacak dendi.

MyDexPay ile Para Nasıl Kazanılır?

Bu coin henüz borsalarda yokken (şuan borsada satışı var) ICO dan satın alan kişiler Masterlife denen coin kirala ile coin sayılarını arttırarak 1 yılda yüzde 30 kazanç sağlayabiliyorlar. Şuan borsalarda satıldığı için isteyen yatırımcılar borsadan coin alarak kazanç elde etmeye başlayabiliyorlar.

Peki MydexPay nedir konusunu anlattığımıza göre bu coinden nasıl para kazanılıyor incelikleri nelerdir bunlardan bahsedelim.

Öncelikle, bir borsadan alacağınız coinlerin boşta durmasını istemeyenler Mydexpay.io dan hesap açarak coinlerini buraya gönderiyorlar ve 1 yıllık masterlife denen kiralama işlemine dahil ediyorlar. Kiralama işleminden elde edilen faiz geliri 30 günde bir dağıtılıyor ve isteyen borsalara çekerek satabiliyor bu gelirleri.

Eğer çekmek istemeyenler varsa da kiralama işlemine dahil ederek kazancını arttırmayı amaçlıyor.

Masterlife işleminin coinleri mydexpay sitesinde kiralamak olduğunu öğrendik şimdide Dexrate ne demek ona bir göz atalım.

Dexrate oranı kiralanan coinlerin ne kadar çok veya az olduğu ile ilgili bir kavram. Aynı zamanda Sizin alacağınız faiz oranını belirliyor.

Kiralamaya bırakılan coin sayısı ne kadar fazla ise sizinde alacağınız faiz oranı o kadar düşük oluyor. Eğer kiralama için bırakılan xmd coin sayısı az ise dexrate yüksek oluyor ve faizinizi bu orana bağlı olarak yüksek alıyorsunuz.

https://www.mydexpay.io/ sitesine girdiğinizde sizleri bir sayaç karşılıyor. Bu sayaç Türkçe’ye çevrilmiş olup anlaması oldukça kolay. Şimdi gelin hep beraber coin adedine, faiz oranlarına ve hesaplarına göz atalım. aylık elde edeceğimiz faiz oranlarını bir hesaplayalım.

MyDexPay Coin Faiz Hesaplama

04.08.2020 Tarihinde Dexrate oranı yani faiz oranı 716,32.

1000 coin üzerinden giderek hesaplama yapalım.

1 Xmd (mydexpay ) fiyatı şuan 0,013$ dan işlem görüyor. Bu gün piyasalar yem yeşil fakat bu coin yüzde 23 düşmüş görünüyor sebebini bilemiyorum henüz.

1000 adet coin X 0,013$ = 13$ para yapar. Türk lirasına çevirirsek 91 TL paraya tekabül eder. Peki biz bu kadar coinden ayda kaç paralık bir faiz alırız hemen ona bir bakalım.

716,32 X 30 / 1000 = %21,4896 oranında faiz geliri olur. bunu da şimdi 100.000 coin üzerinden hesaplayalım.

100.000 xmd X 0.013$ = 1300$ yapar. Bu da  9100 TL yapar.

100.000 X %21 = 21.000 coin yapar. Yani aylık bize 21.000 adet coin faiz verecek demektir. Bu da 273$ dolar yapar arkadaşlar. Evet yanlış duymadınız bu hesaplamalar doğru.

Coin adetleri üzerine konuşmamız gerekirse toplamda 21 milyar adet coin olacak ve şuan 1,5 milyar adeti dolaşımda. satın alınan ve kira gelirleri toplamı 1,5 milyar adet.

 

mydexpay yorum
mydexpay yorum

Henüz daha 19,5 milyar adet faiz oranları ile dağıtılacak olan coin var. Şimdi sizler xmd coin alıp kiraya vermeye çalışacaksanız her ay coinlerinden faiz alıp borsada bozduran arkadaşlardan satın alacaksınız ve aldığınız mydexpay coinleri siteye göndererek 1 yıllık kiraya vereceksiniz. ve piyasada dolaşan coin sayısı azaldıkça fiyatı yükselecektir.

1 yıl da gerçekten uzun bir süre ve ne olacağını kestirmek oldukça zor.

Coinmarketcap değerleri için: Mydexpay nedir

MydexPay nedir konumuza devam ederken bu coinin reklamını her yerde görürsünüz. Şirket ve ekibinden çok kullanıcılar reklamını yapar ve bu konular üzerine siteler açarlar. Kullanıcıların bunu yapmasında tabii ki bir sebep var o da Referans sistemi olması.

Siz o tanıtımı yapan kişilerin verdiği linkler ile sisteme üye olurken aynı zamanda o arkadaşlar için bir kazanç kapısı da oluyorsunuz. Bu da insanların iştahını kabartıyor ve ballandıra ballandıra anlatmalarına sebep oluyor.

Sürekli ne kadar kazanacağınızdan bahsederler, faiz oranlarını hesaplarlar fakat ne kaybedeceğinizden bahsetmezler. Şimdi isterseniz gelin bu sistemin güvenilir olup olmadığını inceleyelim.

MyDexPay Güvenilir mi?

MyDexPay güvenilir mi konumuzda bu sistemde başınıza gelebilecek olasılıkları anlatacağız. Tek amacımız fikirlerinizi etkilemeden objektif bir biçimde sizlere konunun ne olduğunu anlatmak.

Piyasaya yıllar önce girmiş bir coinin neden hala büyük borsalarda işlem görmediğini sorgulamamız gerekiyor.

Yine en çok sorgulamanız gereken böyle güzel bir proje ise ekip neden kendini gizliyor ve içi boş sebeplerin arkasına saklanıyor. Bu sistemin ponzi olduğunu düşünmekle birlikte kesin bir kanıya sahip değilim. Sadece sadet zincirinden bir farkının olmadığını görüyorum.

Evet ödeme alan arkadaşlarımız vardır, parasını çeken, bakiyesini katlayan iyi karlar elde eden arkadaşlarımız kesinlikle vardır. Fakat bu tip sistemlerin amacıda zaten bu değil mi.

Sisteme ilk dahil olan kişiler hep kazanır. Sistemin ödeme yaptığı kişiler yeni katılan kişilerden az olduğu sürece çark işler. Ne zaman ki sistem doyar, yeni müşteriler azalır ödemeler artarsa o zaman sistem çöker.

21 milyar adet coinden sadece 1,5 milyar adedi çıkarılmış ve çıkarılmaya faiz olarak dağıtılmaya devam ediyor. peki 20 milyar coin çıkarılınca ne olacak. Bu soruya ekibin bir cevabı illa ki vardır fakat ne yaparlarsa yapsınlar bir yerden sonra sistemi ayakta tutmaları imkansız bir hal alacak ve çökecektir.

Ekibin kimliğini gizli tutmasının bir nedeni de bence bu. Çünkü hazırda duran coinleri sürekli satıyorlar, ve size sattıklarını ekibe faiz adı altında yeniden iade ediyorsunuz. Sistemde sizlere hazırda duran coinlerden veriyor. Demek istediğim ekip yeterli doygunluğa ulaşınca kayıplara karışacaktır. Batık bir proje olduğu için borsalar coini silmeye başlayacak belki de kiraya verdiğiniz coinlerin kilidi açılmayacaktır. Siz elinizde kileri satamadan batmış olabilirsiniz.

En başta dediğim gibi ekibin isimlerinin, kimliklerinin belli olmaması, vaatlerinin çok uçuk olması ve vaad ettiği faiz oranlarını uçuk olması tam bir ponzi sistemini andırıyor. Gelin görün ki uyguladıkları gelir dağıtımı modeli de tam bir piramit sistem. Yeni gelen üyelerin paraları ile eski üyelerin faizi ödeniyor. Bir zaman sonra çarklar yavaşlayacak ve ekip faiz gelirlerini ödeyemez hale gelecek. Yatırımcılar henüz işin sırrını anlamadan ellerinde ne kadar mydexpay coin varsa hepsini satmaya başlayacaklar ve belli bir doygunluğa ulaşınca kayıplara karışacaklardır.

Bu tip gelir modelleri günlük hayatımızda sık sık karşımıza çıkarken kripto para sektöründe çıkmaması zaten beklenemezdi. Çiftlik bank benzeri bir dolandırılma yaşanmadan uzak durulması gereken bir proje olduğunu düşünüyorum.

Bunlar benim şahsi fikirlerim olup sizlerin yatırımlarını yönetmek sizlere akıl vermek gibi bir amacım yoktur. Sadece düşündüklerimi sizler ile paylaşmaktayım.

Asıl sizleri büyük vaatler ile kandırmaya çalışan sitelere ve videolara dikkat ediniz. Youtube da haddinden fazla video çekilmiş ve her gün birilerini bu sisteme dahil ediyorlar. Yakında proje batarsa kimseyi muhattap  olarak bulamayacağınızı belirtmek isterim.

Mydexpay nedir konumuzun sonlarına yaklaşırken konu ile ilgili yorum ve şikayetlere bir bakalım. Yatırımcılar forumlarda neler konuşmuşlar.

Mydexpay Yorum ve Şikayetler

MyDexPay yorum konusunu google da araştırdığınız zaman ilk sırada ekşi sözlük çıkıyor ve orada yazanlar hiç iç açıcı değil. sizlere bir ekran görüntüsü aldım ve buraya bırakıyorum. Kontrol etmek isteyenler içinde link bıraktım yorumları okuyabilirler.

 

 

Mydexpay yorum – Ekşi sözlük

Mydexpay yorum kısmına bende kendi görüşlerimi eklemek istiyorum. Bu coinin belli bir kitlesi var ve bunlara kesinlikle bir ithamın yok. Sadece ben kendi düşüncelerimi yazdım. Eğer iyi bir proje ise ben kendim yazdıklarımdan düşüncelerimden utanır ve özür dilerim. Proje hakkında iyi veya kötü düşünen oldukça fazla kişi olduğu gerçek. Benim düşündüklerim sadece bir şüpheden ibaret. Bunun için düşüncelerime saygı duyulmalı ve yorumlara istediğiniz soruları sorabilir, eğer yatırımcı iseniz düşüncelerinizi bizimle saygı çerçevesi içinde paylaşabilirsiniz.

Diğer yazılarımı okumak isterseniz sizler için aşağıda sıralıyorum.

Ripple Ne Kadar Yükselir? – XRP 2020/2025 Tahminleri

SV Nedir? Bitcoin SV Yorum ve Geleceği

3 YORUMLAR

 1. Öncelikle bu sistemde herhangi bir kasa yok ve kimsenin cebine para girmiyor. Ponzi sistemlerle uzaktan yada yakından hiç bir alakası yok. Siz işlemlerinizi borsadan yapıyorsunuz. Anlaşılan bu sistemi ve nasıl işlediğini araştırmadan kafadan yazmışsınız. Umarım yakın zamanda yanıldığınızı görür ve yazınızda da bahsettiğiniz gibi özür dilersiniz.

 2. Dostum Merhabalar. Mydexpay ile fikirlerini beyan ederken sizden ricam bu bilgileri güncellemenizdir. XMD coin şu an 3 borsa da işlem görmektedir.Yani bağımsız bir platformda al sat yapabildiğiniz borsalar. Siz bilgi verirken ponzi olduğunu iddia ediyorsunuz. Size o zaman şunu sormak isterim. Hangi ponzi koin ne zamandan beri borsalar da işlem yapıyor. Bizim bildiğimiz ponzi işlemler de borsa hiç bir zaman devrede olmaz. Sizin mantığınız ile gidersem şu an en büyük hacime sahip bitcoin de ponzi olur. Onun da madenciliği başka platformarda üretilip ürettiğiniz btc yi borsalara atıp gerekirse TL ye çevirebiliyorsunuz. Borsalarda işlem yapan bir koine ponzi demek bu piysayı tam anlamı ile anlamadığınızı gösterir.
  2. XMD nin whitepaper ını okufuğunuzu ve orada yazdıklarını sırası ile yerine getirdiklerini söylediniz. Evet bu doğrudur. Bende yakından takip ediyorum. Bİr proje yavaş yavaş büyür ve gerçek değerine ulaşır.
  Bugün bitcoini bitcoin yapan 2010 da borsalara çıktığında sahip çıkan ve sabırla zamanlarını gelmesini bekleyenlerdir.
  3. Ayrıca XMD koin yakın zamanda ticari enegrasyona başlayacak.Kendi geliştirmiş olduğu ve ERC-20 ağındaki yoğunlğu da azaltacak ona karşı çok büyük bir alternatif olacak DEXCHAİN ağını tamamı ile devreye alacaktır. Bu da ne demek yakın bir zamanda XMD coin bizim büyük olarak adlandırdığımız firmalar ile yapılacak antlaşmalar ile adını daha fazla duyuracaktır.
  Sizden ricam bir koini incelerken objektif olmanız. Evet bir araştırma yapmışınız ama yarım olmuş. Bitcoin 2008 de ilk çıktığındaki fikrinizi de bilmek isterdim. Bugün bitcoin bir çok ülkede menkul kıymet ve para oalrak adlandırılmaktadır. Ve kripto piyasasında kurulan kripto borsalarda devletlerin izni ile açılmış vergisini veren kurumlar olup bulundukları devletlere katkı sağlamkatadır.
  Siz emek harcamışınız yazmışınız. Bende emek harcadım yazdıklarınıza karşı bir yazı yazdım. Umarım bu yazımı da yayınlarsınız. İnsanlar bu bilgiyi de almış olur. ALi bey evet herkesin birikimi yatırımı kendinin. Kararlar kendilerine aittir. Bir projeyi inceleyip aktarırken tamamen objektif olup sadece proje hakkında bahsetmeniz gerisini de okuyuculara bırakmanız daha uygun olurdu. Emin olmadığınız ve tam olarak anlayamadığını bir proje hakkında ponzi demenizi de ben doğru bulmuyorum. Teşekkür ederim.

 3. Ali bey yazdığım yorumu yayınlamayacak sanız neden buraya bu haneyi koydunuz o zaman diye size sormak isterim. Sizden ricam yazdığım yorumu, eğer gerçekten yazdıklarınız da samimi iseniz ve hiç bir art niyetiniz yok ise yayınlarsınız. Teşekkür ederim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz