Pes oyuncularının en çok beklediği oyunların başında gelen Pes 2020, oyuncularını internet kafe ve arkadaş evine gitme derdinden kurtararak mobile sürümünü yayımlamak için hazırlanıyor. Oyuncuların çok beklediği haberlerin başında gelen ve duyanları adeta göklere çıkaran bu haber, Pes yapımcıları tarafından doğrulandı. Hem android, hem de ios kullanıcılarının indirip oynayabilecekleri bu oyun mobile sürümünü hazırladı. Oyuncuları ile buluşmak için şuan bekletilen oyun, kısa zaman içerisinde oyuncularının kalbini fethedecek.

Pc ve konsol sürümleri bulunan Pes serisi, oyuncularının isteklerine kısa bir süre önce kulak vermişti. Yapılan açıklamalarda, Pes serisinin tamamının mobile uyumlu olacağı dillendirilmişti. Oyuncular Pes serisinin bu durumunu öğrendiklerinde, bir hayli mutlu olmuşlardı ve beklemeye hazırlanmışlardı. Pes yapımcılarından durumla ilgili ilk haber geldi ve mobile sürümü olacak olan ilk serisinin, bu serinin son sürümü olduğu belirlendi. Yani oyuncular serinin en gelişmiş ve en güzel oyunu olarak nitelendirilen Pes 2020 serisini ilk olarak mobile sürümü ile oynama şansına sahip olabilme hakkına sahip oldular. 

Yine mücadeleli geçen Pes ve Fifa rekabeti, bu haber ile canlanmış görünüyor. Fifa yapımcılarını harekete geçiren bu olay, hangi oyunun mobile sürümünün daha çok oynanacağı tartışmasını yaratmış durumda. Çetin geçecek mücadeleyle ilgili detaylar henüz verilmedi. Fakat Pes oyuncularının merakla bekledikleri bu olay, oyun mağazalara yüklenir yüklenmez indirme rekorları kırdıracak gibi görünüyor. Bu durumda, bu yeni olayla birlikte Fifa’nın adı biraz daha gerilerde kalabilir. Yine de asıl kazanan, oyun mağazaya yerleşip, ardından birkaç ay geçtikten sonra açıklanacak gibi görünüyor. 

İki ayrı sevilen ve bir hayli oynanan serinin mücadelesi, önümüzdeki yıllarda da gündemde olacak ve oyunseverlerin ilgisini çekecek gelişmeleri beraberinde getirecek gibi. Yıllardır var olan bu gelişme, en çok oyunseverlerin işine yarıyor gibi görünüyor. Büyük paraların şirketler tarafından kazanıldığı ve bir rekabet ortamının bulunduğu bu iki eğlenceli oyunda olacak gelişmeler, teknoloji sayfaları tarafından yakından takip ediliyor. Pes 2020 serisi için kaydedilen bu adımlar, Fifa serisini de harekete geçirip daha büyük bir yeniliği beraberinde getirecekmiş gibi durmakta!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz