Telefonlar hangi kapasiteye ve hangi pikselde kameraya sahip olurlarsa olsunlar, gece karanlığında fotoğraf çekmek bir hayli zordur. Bu özellikle aktif sosyal medya kullanıcılarının pek işine gelen bir durum değildir. Herkes telefonlarının durum ne olursa olsun iyi fotoğraf çekmesini sağlamak istemektedir.

  • Telefondan telefona isim değiştiren gece modunu kullanarak daha kaliteli fotoğraflar çekebilirsiniz. Bu isimler Samsung için bright night, Huawei’de Night Mode ve Google’de de Night Sight olarak adlandırılmaktadır. Bu modlar fotoğrafların daha kaliteli çıkmasına yardımcı olmaktadır.

  • Yapay ışık kaynakları kullanılarak daha kaliteli fotoğraf çekmek mümkündür. Telefonların her birinde, gece fotoğraf çekimini sağlamak amaçlı flaş ışık bulunmaktadır. Fakat bu ışık çok fazla belirginlik yarattığından fotoğraflardaki ayrıntıları yok etmekte, kaliteyi düşürmekte ve en kötüsü de gözleri çok fazla aydınlatmaktadır. Bu durumun olmaması için dışarıdan eklenen bir yapay ışık gerekebilir. Kişiler yanlarındaki arkadaşlarının telefonundaki flaşı yapay ışık olarak kullanabilir. Ayrıca led ışık gibi seçenekler de tercih edebilmektedir.

  • Kameraların çeşitli programları vardır. Örneğin güzelleştirici kamera, aydınlatıcı kamera vb. Bu seçeneklerden bir tanesi de manuel kamera seçeneğidir. Kişiler manuel kamera kullanarak fotoğrafların kalitesini arttırabilir. Bu seçenek, düşük ışıkta bile fotoğrafların güzel çıkmasına yardımcı olmaktadır.

  • Raw görüntü dosyası olarak bilinen görüntüler, fotoğrafların ham haliyle çıkmasını ve herhangi bir düzenleme sorunu yaratmamasını gerektirmektedir. Eğer telefonlarda böyle bir özellik bulunuyorsa, kişilerin tercihlerini bu yönde kullanmaları tavsiye edilmektedir. Bu fotoğrafın kalitesini arttıracağı gibi detayların yok olmasını da engelleyecektir.

  • Fotoğraflar düzenlenmelidir. Çeşitli programlar fotoğrafların kalitesinin arttırılması ve fotoğrafın daha profesyonel görünmesini sağlamak için üretilmiştir. Kişiler mutlaka bu programlardan bir tanesini kullanmalı ve fotoğrafların kalitesini arttırmalıdır. Bu sayede çekilen fotoğraflar daha güzel görünecek ve kişiler durumdan daha çok memnun olacaktır.

Bunlar fotoğrafların kalitesini arttırmanın sadece birkaç yolundan bir tanesidir. Kişiler daha kalıcı çözümler elde etmek adına, pikseli daha yüksek telefonlar ve çift flaş özelliği sunan telefonlar da satın alabilirler. Bu daha kolay bir seçenek olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz