Merhabalar deex coin hakkında derinlemesine bir araştırma yaparak fiyat analizi ve Exchange hakkında tüm merak edilenleri derledik. Deex coin ICO sürecinden itibaren günümüze kadar yaşanan tüm gelişmeleri anlatacağız.

2018 Ocak Ayında ICO ile satışa sunulan deex coin Türk yatırımcıların yoğun ilgisi ile karşılaştı. Ico sürecinde 4.000 Ethereum toplamayı başarmıştı. Yaklaşık 2,5 milyon coin satılmıştı. Henüz bir borsada satılmadan önce kendi sitesinden bu kadar alım yapılması gerçekten büyük bir olaydı. Rusya merkezli bir coin olan Deex coin ICO sürecinde 0.17 centten satılmıştı.

Şirketin Ceo ve Kurucusu olan Vladislav Sapozhnikov 2018 yılında İstanbul’da gerçekleştirdiği seminerde projeyi anlatarak Türkler’den destek beklemişti. Türklerin gösterdiği ilgiye şaşıran Vladislav gördüğü ilgiden oldukça memnundu. Bu seminerde oldukça meraklı olduğu görülen Türk yatırımcılar bazı dakikalarda heyecanlarını gizleyememiş ve ufak tefek tartışmalar da yaşanmıştır. Youtbe’da bu toplantının uzun bir videosunu bulabilirsiniz.

Seminerde Ceo ve geliştirici ekibi arasında şu vaadleri dikkat çekti;

 1. Her ülkede borsanın ATM leri olacak ve kredi kartı ile kripto para almaya imkan sunulacak.
 2. Borsa coini olan Deex ilerde Masternode yapılabilecek ve yatırımcılara kar payı dağıtılacak.
 3. Hacklenemez bir borsa olacak.
 4. 2020 Hedefimiz 1 Dolar
 5. Her ülke kendi milli parası ile alım satım yapabilecek.
 6. Coin adedimiz 100 milyonu geçmeyecek.

Yukarıda kiler seminerin en göze batan hedefleriydi.

Projenin CEO’su Vladislav Sapozhnikov sizin için tanımlarsak; Merkesi Rusya’da bulunan Coinsbank’ın temsilcisi ve Predprocessing Ltd’nin kurucusudur.

Ekibin Diğer Üyeleri ise;

 • Maya Zotova
 • Denis Soldatov,
 • Yuri Milyukov
 • Andrey Girin
 • Ekaterina Tarasova
 • Tatyana Maksimenko’dur.

 

Deex Coin Nedir?

Deex Coin ilk merkeziyetsiz borsa kurmayı amaçlamış ve bu hedef ile plan ve projeler geliştirmiştir. Deex coin Bitshares 0.2 graphen tabanını kullanarak hacklenemez bir borsa olduğunu iddia etmekte. Bitshares alt yapısı daha önce hiç hack olayı yaşamadığı için kullanıcılara hızlı ve en güvenilir platformu sunuyor. Deex coinde bu alt yapı ile daha büyük adımlar atarak merkezi olmayan hacklenemez bir borsa kurmayı amaçlıyor.

Bu platform ilk olarak 10 adet kripto para listelenecek ve diğer ülkelerde kendi milli paraları ile alım satım imkanı sunacak.

En önemlisi ise merkeziyetsiz bir yapıya kavuşmak istemeleri. Peki bu yapıya kavuşunca ne gibi faydaları olacak? Dünyanın ilk merkezi olmayan borsası olacak. Merkezi borsalara göre daha güvenli ve hızlı bir alt yapı sunacaklar. Yatırımcıların mal varlıklarını merkezi borsalara göre kat kat daha güvenli bir alt yapı ile koruyacaklar.

Merkezi dediğimiz borsalarda bu güne kadar 1 Milyar dolarlık hack olayları yaşandığı için yatırımcılar daha güvenli liman aramaya yönelmiş durumdalar. İşte DEEX coin bu açığı kapatmayı hedefliyor.

Deex Projesinin sunduğu bazı avantajlar ise şöyle;

 1. Mal varlıklarının güvende tutulması içi soğuk cüzdanda depolama imkanı
 2. Kullanışlı mobil uygulamalar
 3. Her ülkenin kendi parası ile alım satım yapılabilmesi
 4. 7/24 Teknik destek
 5. Borsa içinde yatırımcılarla canlı konuşma (CHAT)
 6. Şifrenizi kaybederseniz güvenli bir biçimde yenileme
 7. Birden fazla coin ile alım satım. Btc/xml eth/xlm etc/xlm gibi.
 8. ATM’ler sayesinde milli paralarla anlık kurdan alım satım.
 9. Borsa içinde 2P2 mesajlaşabilme
 10. 2 adımlı doğrulama uygulamalarının kullanılması
 11. Otomatik ticaret botlarının kullanılmasına imkan vermesi.

 

Deex Exchange

Coinimizin borsasını da tanıtacak olursak en başından başlayalım.  Ico sürecinde 4.000 ETH toplayan coin Nisan 2018 de piyasaya çıkacağı söylenmişti. Fakat teknik aksaklıklar yüzünden 28 Mayıs 2018 Yılında borsalarda satışa çıktı. İlk olarak alt yapısını kullandığı BitShares borsasında satışa sunuldu ve yaklaşık olarak 3 ay burada satıldı. Daha sonra kendi borsalarına geçen ekip 7/24 destek vererek Ico dan satın alınan coinleri borsa hesabına çekilmesi için yatırımcılara yardım etti. Bu tür desteklerle yatırıcımların güvenini kazandılar fakat boğa sezonunun sonuna denk gelerek fiyatta büyük düşüşler yaşadılar.

Deex Borsasına Nasıl Kayıt Olunur?

https://deex.exchange/ Sitesine giderek Kaydol bölümüne tıklayın.  Karşınıza gelen küçük sekme de borsada kullanmanız gereken güvenlik adımlarını sizlere hatırlatıyor. En altta ki kutucuğu işaretleyin ve devam edin.

İkinci adımda ise karşınıza 2 seçenek gelmekte. Bulut modeli ve 2FA modeli.

Bulut Modeli: Şifre ve mail adresinizle kayıt oluyorsunuz ve extra bir güvenlik sistemi kullanmıyorsunuz demek oluyor. Bulut modeli kısmında da yazdığı gibi burada daha zayıf bir korumaya sahip oluyorsunuz.

2FA Modeli: Bu modelde ise telefonunuza 2FA uygulaması indiriyorsunuz. Borsa hesabınıza girerek güvenlik kısmından 2FA aktif et seçeneğini seçiyorsunuz. Karşınıza çıkan Barkodu telefonunuza indirdiğiniz 2fa uygulamasına taratıp aktive ediyorsunuz. Yalnız barkodun altında ki uzun sayı ve harf karmaşalı kodu saklamalısınız. 2FA uygulaması hatası verirse bu kodu kullanarak hesabınıza erişim yapabilirsiniz.  Eğer kod kaybolur 2FA uygulaması da hata verirse teknik destek ile yapacağınız uzun görüşmeler sonunda hesabınız tekrar açılabiliyor.

Yukarıda verdiğim adımlardan birini seçerek borsaya çok rahat bir şekilde kayıt olabilirsiniz.

Deex Coin Fiyatı Ne kadar?

Ico sürecinde 0.17 centten satılan coin piyasaya çıktığı andan itibaren güzel bir yükseliş yaşadı. Birdenbire 0,65 cente kadar yükseldi. Fakat bu yükseliş çok uzun sürmedi iki hafta sona 0,05 cente kadar geriledi.

Şu an ise 1 DEEX COİN 0,0085 centten satılmaktadır.

Deex coin BTC fiyattı ise 0.00000088’dir.

Ayrıca Türk borsalarından biri olan Sistemcoin’de satışı yapılmakta. Dilerseniz deex.exchange veya sistem coinden satın alabilirsiniz.

deex coin nereden alınır
deex coin nereden alınır

 

Deex Coin Coinmarketcap Değerleri?

Deex Coin Piyasaya girdiği andan itibaren Coinmarketcap sitesinde listelenmiş ve tüm detayları belirtmiştir. Bu sitenin linkini sizinle paylaşıyorum istediğiniz zaman girip verileri kontrol edebilirsiniz. Sadece bu coin için değil istediğiniz tüm coinler içinde kullanabileceğiniz en temel ve basit sitelerden biridir.

Toplam Coin Adedi: 88 Milyon’dur

Dolaşımda Olan Coin Adedi: 56 Milyon’dur

deex exchange
deex exchange

 

Deex Coin Twitter ve Sosyal Medya Hesapları

Twitter hesaplarında güncel gelişmeleri paylaşmaya devam ediyorlar. Sizlerde bu hesabı takibe alarak ekibin neler yaptığını takip edebilirsiniz. Sormak istediğiniz soruları da gönderilerin altında sorabilirsiniz.

 1. Twitter
 2. Facebook
 3. Febook Grubu
deex twitter
deex twitter

Deex Coin Yorum ve Analizi

Bu coin için çeşitli forumlarda dolaşmama rağmen eski gönderilerden başka bir şey bulamadım.

Genel itibari ile yatırımcıların meraklı soruları ile dolu diyebilirim. Yine de sizler için bu forum linklerini buraya bırakıyorum merak ettiklerinizi orada ki yatırımcılara sorabilirsiniz.

Özellikle Investing sitesinde oldukça fazla soru ve yorum bulunmakta. Investing yorumda yazabilmek için kısa sürede mail adresinizle kayıt olmanız yeterli.

Tradingview sitesinde ise herhangi bir bilgiye ulaşamadım. Yine sizlerde bu tür araştırmalarınızı kendiniz yaparak kendi fikirlerinizle yatırımlarınıza yön vermeniz gerekmektedir.

Deex Coin Geleceği?

Değerli okurlar bu konuda biraz kendi fikirlerimi sizlerle paylaşmak isterim. Hem karlı olabilecek yönlerinden hem de risklerinden bahsedeceğim.

Deex bir kripto para borsası coini. Bunu herkes biliyor zaten. Sizin fikirlerinizi kesinlikle etkilemesini istemem ama benimde ufak bir miktar bir yatırımım bulunmakta. Biliyorsunuz borsa coinleri her zaman değerli olur zaten herkesin yatırım yapma nedeni de buydu. 10 dolara ulaşırsa satarım fikirleri vardı hayalleri vardı insanların. Bu mümkün müdür peki bence kripto para piyasasında her şey mümkün.

Öncelikle Rusya devletinin konuya yoğunlaşması ile biraz değer kazanabilir. Konuyu size şöyle açayım. Dünyada petrol değerlerinin yerle bir olduğu dönemdeyiz. Kripto paraların da 2008 yılı krizinden sonra çıktığını da ele alırsak bu deex coin ve borsası için bir fırsat olabilir bir ihtimal tabi. Rusya eğer sıcak paranın aktığı yüzlerce milyar dolara hitap eden kripto para piyasasına destek vermeye başlarsa bundan deex de nasibini alır. Bir anda Rusya’nın kripto paralara destek vermeye başlaması hali hazırda kullanılan Rus merkezli borsa için iyi fırsatlar getirebilir. Üstelik coin adedi oldukça az ve bu değerlenmesine hız katacaktır. Bunlar benim kendi fikirlerimdir lütfen alımlarınızı veya satımlarınızı etkilemesin. Sadece bir TEORİ’dir.

Peki Riskli Yönleri Neler?

Deex coinin şansızlığı bence boğa sezonunun sonunda piyasaya çıkmış olmasıdır. Eğer boğa piyasası 1 yıl daha sürseydi deex coin arkasına aldığı rüzgar ve ün ile uzun yol kat edebilirdi fakat öyle olmadı.

Benim korktuğum bir yanı ise ekibin projeden çekilebilir olması. Yıllardır randıman alınamayan bir proje ve yeni yatırımcı bulmakta zorlanıyorlar. Eğer global borsalar ile anlaşmaz ve hacmin yüksek olduğu borsalara giremezlerse işler iyice zorlaşabilir.

Sabah uyandığınızda borsanın kapanma kararı aldığını duyabilirsiniz. Bu yüzden yatırımlarınıza yön verirken her yönü ile düşünmek lazım. Bu riskli tarafı da tamamen benim teorimdir. Kesinlikle bir tavsiye içermez.

Deex Coin Seminer Videosu:

Deex Coin hakkında hazırladığımız yazımın da sonuna gelmiş bulunuyorum. Atladığım açıklayamadığım yerler varsa bana yorumlarda sorabilirsiniz. Cevaplamaya çalışacağım.

Diğer yazılarım:

ChainLink (LINK) Coin Nedir? Tüm Detaylar

Bitcoin Dolandırıcılığı Nedir?

CryptoRobo Nedir ?

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz