Merahaba Teknoust okuyucuları bu gün sizlerle Binance 2fa Hatası çözümü nasıl yapılır ve nedenlerini  inceleyeceğiz. Birçok sektörün artık 2fa doğrulama metodunu kullanmaya başladığını söyleyebiliriz. Sık kullanılan yöntemlerde elbette arızalara ve sıkıntılara da sık rastlanır.

Türk kripto camiasının severek kullandığı binance borsasında sık karşılaşılan bir 2fa hatası nasıl çözülür.

Binance 2FA Sorunu ve Çözümü

  1. Bilgisayardan 2fa Hatası Almak

Öncelikle bilgisayardan girmeye çalıştığınız borsa da bu hatayı alıyorsanız ekranda şu yazıyı göreceksiniz; “binance 2fa verification code error”  merak etmeyin çözümü oldukça basit. Sorun Saat farkından kaynaklanıyor. Bu yüzden hemen bilgisayarımızın saatini düzeltelim.

Bilgisayarın sağ en alt köşesin de ki tarih ve saat kısmına sağ tıklayın. Tarih ve saati ayarla kısmına tıkladıktan sonra açılan sekmede saati ve tarihi otomatik ayarlamaya tıklayarak aktif edin. Saat ve Tarih otomatik ayara geçince 2FA sorunu da çözülmüş olacaktır.

Eğer bilgisayarın saat ve tarih ayarları otomatik ise o zaman telefonunuzun saat ayarlarına bakın ve onu da otomatik yapın.

Bilgisayardaki saat şaşmaları genellikle format attıktan sonra oluşur. Eğer bilgisayarınızdaki yazılımlar güncel değilse saat ve tarih ayarları da şaşacaktır.

  1. Telefondan 2FA hatası almak

Telefondan girmeye çalıştığınız borsadan bu hatayı alıyorsanız o zaman yapmanız gereken telefonun saat ayarlarını düzeltmek.

Eğer saat ayarlarında bir problem yoksa başka bir IP den internete bağlandığınız için borsanın güvenlik duvarı devreye girmiştir. Bunu çözmenin bir yolu da borsaya kayıtlı olan mail adresinizi kontrol etmenizdir.

Mail adresinize gelen hesap erişim isteğine evet bu benim dediğiniz zaman borsa bu IP için de size bir kayıt oluşturacak ve güvenlik kilidini açacak işte şimdi girebilirsiniz.

Kısaca özetlemek gerekirse Binance 2fa Hatası genellikle saat ayarlarından kaynaklanır ve çözümü basittir.

2Fa Nedir ? Nasıl Kullanılır?

2Fa Google’un bizlere sunduğu bir hizmettir. Mail adreslerimize, borsa hesaplarımıza hatta telefonlarımıza bile kurabileceğimiz bir sistemdir.

Peki Nasıl Kullanılır?

Telefonunuza mobil uygulama olarak indirin ve 2fa güvenlik sistemini kurmak istediğiniz hesaba girin. Bu hesapta ayarlar kısmında olan güvenlik kısmına gelerek 2FA seçeneğini işaretleyin.

Karşınıza bir barkod ve altında 11 haneden oluşan harf karmaşası çıkacak burası çok önemli.

Bu 11 haneli kodu bir yere kaydedin. Hatta birden fazla yere kaydederek güvence altına alın. Çünkü bir gün telefon kaybolur veya çalınırsa bu 11 haneli kod ile 2FA güvenlik sistemini etkisiz kılıp hesabımıza erişebilirsiniz.

Uyarımızı yaptıktan sonra devam edelim. Bu barkodu telefona indirdiğiniz 2fa uygulamasında ARTI (+) işaretine tıklayarak okutun ve işlem tamamdır. Artık hesabınızı daha güvenli hale getirmiş oldunuz tebrikler.

Binance Borsasında 2FA Nasıl Kurulur?

Borsada hesap açtıktan sonra hesabız girin ve sağ yukarda görünen hesabım bölümüne tıklayın. Burada 2FA yani 2 faktörlü doğrulama bölümünüz göreceksiniz. Buraya tıklayın ve kaşınıza gelen ekrandaki barkodu ve 2fa etkisizleştirme kodunun ekran görüntüsünü alarak unutmayacağınız bir yerde saklayın. Daha sonra telefona indirdiğiniz 2fa uygulamasında yeni hesap ekleme butonuna tıklayın. Uygulama ile barkodu tarattıktan sonra işleminiz bitiyor.

Eğer kendinize güveniyorsanız borsalarda kullandığınız mail adreslerinize de bu iki faktörlü doğrulamayı kurmanızı öneririm.

Mail Adresine 2FA Nasıl Kuruluır?

Mail adresinize girdikten sonra sağ yukarda profil fotoğrafınıza tıklayın. Açılan ufak pencerede Google Hesabınızı Yönetin seçeneğine tıklayın.

1.ADIM

 

2. ADIM

Bu sayfada Güvenlik bölümüne tıklayarak 2 Adımlı doğrulama seçeneğini seçerek mail hesabınıza da 2 adımlı doğrulama sistemini de kurmuş olacaksınız. Lütfen etkisizleştirme kodunu saklamayı unutmayın!

3. Adım

2FA Uygulaması İnternetsiz Çalışır mı?

Artık binance’ye veya 2fa kurulu herhangi bir hesabınıza girerken şifrenizden sonra uygulamanın size verdiği kodu soracaktır. İşte tam burada telefonunuzun internete bağlı olup olmadığına çok dikkat edin. Çünkü Telefon internete bağlı değilse 2Fa kodunu alamazsınız ve hesabınıza giremezsiniz. Eğer borsada acil olarak satacağınız veya alacağınız bir varlık varsa telefon internete bağlı olmadığı için gecikecektir.

2FA Kodunu Kaybettim Çözümü Var mı?

Yukarıda mutlaka birden fazla yere saklayın dediğim kodu kaybederseniz ne olur? Evet çok güzel soru.

Büyük ihtimalle başınız belada. Artık günleriniz mail atmakla geçecek.

Örnek vererek devam edelim; Binance borsasında aktif olan 2FA kodunuzu kaybettiniz ve artık telefona da erişiminiz yok. İşte işler tam burada karışıyor. Binance borsasına destek talebi açarak sorununuzu anlatabilirsiniz. Binance 2fa hatası için Türkçe yazarak mail de atabilirsiniz çünkü artık Türkçe destek vermeye başladı. Tabi bu biraz zaman alacaktır. Özellikle borsaya kaydolurken isim ve soyadınızı yanlış belirttiyseniz işiniz çok zor. Çünkü destek ekibi sizden kimlik fotoğrafı ve yüzünüzü gösteren bir resim isteyecektir. Eğer borsa hesabınızla kimlik bilgileriniz eşleşmezse hesabınıza bir daha erişim sağlayamazsınız.

Bu yüzden bu programı kurmadan önce tüm olasılıkları hesaplayarak adımlar adın. Bilgilerinizi eksiksiz ve yalansız girin. 2 fa etkisizleştirme kodunuzu harddisk, flah bellek, mail adresinizin taslak kısmı gibi yerlerde saklayabilirsiniz. Çünkü kaybolması demek büyük sorunlar demektir.

Bu yazımında sonuna geldik, eğer sorularınız varsa yorumlarda belirtebilirsiniz. Elimden geldiğince cevaplamaya çalışacağım.

DİĞER YAZILARIM

Token Nedir ? Token ve Coin Arasındaki Fark?

Airdrop Bitcoin İkilisi Hakkında Detaylar 2020

En İyi Kripto Para Tüyoları 2020

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz