Anket çözerek para kazanma yolları 2021. Geçen yıldan bu yana tüm dünyayı etkisine alan Pandemi ve beraberinde gelişen yasaklarla beraber eve hapis olan halkımız, para kazanmayı internette araştırmaya başladı. İnternetten para kazanma denilince akla birçok web sitesi ve mobil uygulamalar geliyor. Bugün ele alacağımız konu, anket çözerek para kazanma. Önce nakit para kazanabileceğimiz, sonrasında kripto para kazandıran sistemlere geçeceğiz.

Anket Çözerek Para Kazandıran Web Siteler

Çoğu anket düzenleyen ajanslar, bazı web siteleri aracılığı ile bu anketleri yayımlıyor. Aracı olan web siteleri ise bu anketleri kullanıcılarına sunuyor ve karşılığında belirli bir miktar para veya puan veriyor. Ancak günümüzde aktif şekilde ödeme yapan ya da yeni anketler sunan web sitesi bulmak oldukça zorlaştı. Bu anket şirketleri bize ne gibi anketler sunuyor? En temel sorulan anketler şu şekilde; yaşam, sağlık, ekonomi, barınma ve eğitimden oluşuyor.

Havucum.com

2019 yılından bu yana aktif şekilde ödemelerini yapan Havucum anket sitesi, kullanıcılarını oldukça memnun eden bir altyapısı bulunuyor.

Kayıt Ekranı

Nasıl kazanıyoruz? Web sitenin kazanç yöntemi “Havuç para” denilen puan sistemine dayanıyor. 100 Havuç para, 1 Türk lirasına tekabül ediyor. Anketler ise 100 ila 500 Havuç para değerine sahip anketler kullanıcılara sunuluyor. Yani anket başı 1 Türk lirası ile 5 Türk lirası arasında anketler geliyor. Ödeme talebi oluşturabilmeniz için 2000 adet Havuç paranız olması gerek, yani 20 TL yapmadan çekim işlemi yapmanız mümkün değil.

Anketler
Hesap Ekranı

Anket Çözerek Kripto Para Kazandıran Web Siteler

Kripto para kazanmanın artık birçok yolu bulunuyor. Ama bu siteler genellikle kimlik onaylaması istediği için, bize düşen görev ise en güvenilir olanı bulmaktan geçiyor. Neden kimlik bilgilerimiz isteniyor? Asıl sebebi yaş doğrulamasıdır. 18 yaşınızda olduğunuzu beyan etmek için kullanılır, sitenin gizlilik sözleşmelerini okuduğumuzda hiçbir yerde kullanılmayacağını ve üçüncü taraflarla paylaşılmayacağı gayet açık bir şekilde belirtir.

Dentavox Anket Sitesi

Diş sağlığı ve hastalıkları ilgili anketler bulunduran ve birçok diş hekimleriyle çalışan Dentavox anket sitesi, ayrıca diş hekimliği öğrencileri için ek anketler sunmakta. Kazanç yöntemi nedir? Dentavox, kendilerine ait olan Kripto parasıyla ödemelerini gerçekleştirmekte. Bu kriptonun adı ise Dentacoin. çekim işlemi nasıl? Dentavox’la anlaşmalı olan Civic Wallet cüzdan uygulamasında kimlik doğrulaması yapmamız isteniyor, sonrasında bu hesabımızı Dentavox’a bağlamanız istenmekte. KYC işlemini gerçekleştirme sebebimiz, sitenin bazı şartlarından birisi olan 18 yaş zorunluluğu.

Çektiğimiz kripto paralar cüzdana mı gidiyor?

Hayır, bu işlem sadece kendimizi doğrulamak için. Çekim işlemi, hesabım kısmına girdikten sonra “My Wallet” seçeneğine tıklamanız ve Dentacoin’in işlem gördüğü borsalara kayıt olup. Oluşturacağınız Dentacoin (DCN) cüzdan kodunuzu istenen yere girmek olacaktır.

Güvenebileceğim borsalar var mı?

Önerebileceğim KYC istemeyen borsalar var. Hitbtc borsasına kayıt olup, kimlik onayı yapmadan DCN cüzdan kodunuzu alabilirsiniz. Yaklaşık 3 gün içerisinden çekim işleminiz onaylanacak ve cüzdanınıza geçmiş olacaktır. Çekim limiti ne kadar? Dentavox, çekim için 300.000 DCN şart koşmuş. Yani minimum çekim, 3 dolar. Anketler ise 20.000 Dentacoin ila 500.000 Dentacoin arasında değişmekte. Ayrıca site tarafından belirlenen bazı anketler 2x adı altında, ödülün değerinin iki katının vermesiyle beraber 500.000 Dentacoin’i geçebilmekte.

Sitenin kuralları neler?

Sitenin bizden tek istediği şey, anketleri okuyarak ve gerçek cevapları vererek ilerlememiz. Kuralları uymamanız durumunda sitede, 5 farklı ceza durumu var. 24 saat, 48 saat, 72 saat, 168 saat ve Purme ban geliyor sonrasında. O yüzden daha dikkatli cevaplar verelim ve kesinlikle başka zaman aynı soru karşımıza çıktığı zaman aynı cevapları vermiş olalım. Ayrıca bir diğer kazanç yöntemi de mobil uygulaması olan Dentacare ile ağız sağlınızı takip edebilir hem de Dentacoin kazanabilirsiniz. Bu borsaya attığımız parayı nasıl Türk lirasına çeviririz? Öncelikle Hitbtc borsasına attığımız Dentacoin’i, ticaret kısmından Tether (USDT) çevirmemiz gerekiyor. Sonrasında BTCFinans borsasına aktarıp, Tether’i ticaret kısmından, Türk lirası satış işlemini gerçekleştiriyoruz ve sonrasında banka hesabımıza aktarabiliriz. Ayrıca BTCFinans borsası da KYC istemiyor.

Anket Çözerek Kripto Para Kazandıran Mobil Uygulamalar

Mobil mining yapan uygulamalardan sonra artık anket uygulamaları gibi çeşitli uygulamalarda Kripto para olarak ödeme yapmakta. Sizin için en güvenilir ve ödemesini anında yapan bir uygulamayı derledim.

Real Research Anket Uygulaması

Real Research, 18 yaş zorunluluğu olmadan her yaştan herkesin yapabileceği, kimlik onaysızdır. KYC işlemi olarak sadece, yaş ve medeni durum gibi sorular bulunmakta. Real Research uygulamasından çözdüğümüz anket başına 5 ila 10 TNC Coin kazanıyoruz. TNC Coin değeri şu an 0.20 Türk lirası ancak düşmüş hali olduğu için aslında 1 Türk lirası TNC başı diyebiliriz. Anket başına 5 ila 10 Türk lirası alıyoruz. Çekim ücreti ise 10 TNC Coin yani yaklaşık 10 TL gibi bir çekim ücreti bulunuyor lakin 100 TL yapmak oldukça kolay. Her hafta 1 ile 3 adete kadar anket gelmekte. Ayrıca getireceğiniz üye başına 5 TNC Coin kazanıyorsunuz. Çekim işlemini Hitbtc borsasına yapıp aynı şekilde BTCFinans borsasına atarak banka hesabınıza çekebilirsiniz. Gelen anketler ise her alanda gelebilmekte ve uygulamanın dili İngilizce. Size tavsiyem gelen soruların ekran görüntülerini alıp, Google Lens uygulamasına görüntülü çeviri yapıp anketleri çözebilirsiniz. Videolu anlatımını aşağıdan izlebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz