İos ve Android için harika bir video düzenleme programı olan ve insanların beğenmedikleri videoları bile beğenebilecekleri bir hale getirebilmelerini sağlayan Adobe Premiere Clip, aldığı bir karar sonucunda koltuğunu devrettiğini ve artık uygulamanın adının Premiere Rush olacağını açıkladı. Verdiği bu karar sonrası, aynı kitleyi tekrar toplayabilmek adına harekete geçen uygulama, haberini ilk olarak bugün Creative Cloud üyelerine duyurdu.

17 Eylül 2019 itibariyle, uygulamanın hem android hem de ios mağazalarından silineceğini açıklayan Adobe Premiere Clip, kullanıcılarını uyararak yeni isimle kuracaklarını uygulamanın altına çağırdı. Kullanıcılarına gönderdiği mailde, uygulamanın adının artık Adobe Premiere Rush olacağını duyuran uygulama, 17 Eylül’den itibaren kullanılamayacak.

Bugünden ilgili mağazalarda yerini alan ve duyurusu yayınlandığı ilk andan itibaren yüzlerce indirme kazanmış olan Adobe Premiere Rush, önümüzdeki günlerde ilgililerin durumdan haberdar olmasıyla birlikte, kısa zamanda Clip’in şanına erişebilecek gibi duruyor. Yapımcıların gönderdiği mailde, bu değişikliğe gitmenin ana sebebinin kullanıcıların isteklerinin değişmesi ve yapımcıların da bu seslere cevap vererek, onlara iyi bir deneyim sunmak istemesi olduğunu belirtiyor.

Adobe Premiere Rush uygulaması sayesinde, kullanıcılar kolayca videolarını düzenleme şansına sahip olacaklar. Esasında yapılan açıklamalarda iki uygulama arasında çok bir fark olduğu söylenmiyor. Yani video düzenleme anlamında. İki uygulama da aynı şekilde videoları düzenleyebiliyor. Sadece Rush biraz daha iyi durumda. Fakat bu değişikliğe gitmenin ana sebebi, Clip uygulamasının yalnızca cep telefonu ve tabletlerde kullanılması. Yeni yüklenen uygulama, Windows gibi kurulumlarla birlikte de çalışacak. Yani insanlar artık uygulamayı yalnızca telefondan değil, bilgisayardan da yönetebilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz