Kripto para airdrop konusunda 2020 ‘nin en yeni, en güncel kampanyaları nereden bulacağınızı ve bunlara nasıl katılacağınızı detayları ile ele aldık.

Bu içeriğimizi okuduktan sonra airdroplar hakkında artık tam anlamı ile uzman olacağınızı söyleyebilirim. Yıllarımızın kripto paralar ile geçtiğini düşünürsek airdroplar hakkında anlatacağımız çok şey var demektir.

Geçtiğimiz yıllar içinde airdrop kampanyaları ile oldukça iyi gelirler elde eden kişiler gördüm. Bunu artık bir iş olarak yapmaya başlamış ve kendilerini o kadar geliştirmişler ki on binlerce takipçisi olan hesaplar kurarak anında binlerce dolarlık gelirler elde ediyorlardı. Bu nasıl yapılır kripto para airdrop kampanyalarından nasıl çok para kazanılır bu yazımızda detayları ile anlatacağım. Yazımın sonunda başınızın üstünde bir ampul yanacak işte konuyu o kadar net anlatacağım.

Kripto Para Airdrop yazımızda sizlere hangi konulardan bahsedeceğim önce aşağıya liste halinde yazalım.

 1. Airdrop Nedir?
 2. Güncel Airdrop Kampanyaları Nerden Bulunur?
 3. Airdroplara Nasıl Katılacağız?
 4. Hangi Airdroplar Para Kazandırır?
 5. En Çok Kazandıran Airdrop Kampanyaları?
 6. Airdroplardan Çok Para Kazanılır mı?
 7. Kripto Para Airdrop Kampanyaları için Referans Nereden Bulunur?

Kripto para airdrop konumuzu en başından alacak olursak airdrop nedir ile başlayalım.

kripto para airdropları
kripto para airdropları

Airdop Nedir?

Türkçe anlamı hava yardımı olan bu kelime kripto coin piyasasında oldukça çok telaffuz edilir. Eğer bu sektörde yeniyseniz Airdrop kelimesine alışsanız çok iyi edersiniz. Çünkü her yerde karşınıza çıkacak. Öyle ki en çok takipçili fenomenler bile güncel airdrop kampanyalarını paylaşmaktan geri durmayacaklar.

Bu kampanya aslında tam bir pazarlama stratejisidir. Çünkü bedava dağıtılan her şey anında kendini haber yapar ve ekibin ekstra bir reklam yapmasına gerek yoktur. Sosyal medya aracılığı ile milyonlarca kişiye erişen aidrop kampanyası zaten en iyi reklamı yapmıştır.

Daha da açıklayacak olursak, Piyasaya yeni bir coin girecek var sayalım projesi harika ve uzun yıllar boyunca adından söz ettirecek. Bu projenin duyulması için milyonlarca dolarlık bir reklama ihtiyacı vardır. Fakat geliştirici ekip bu kadar reklam bütçesine sahip olmadıkları için Airdrop kampanyası düzenliyorlar.

Birazdan aşağıda vereceğim dünyaca ünlü, binlerce takipçisi olan airdrop sayfalarına ulaşarak kampanya başlattıklarını ve bir miktar coin karşılığında kendilerinin de reklamının yapılmasını istiyorlar. Bu tür büyük hesaplarda paylaşılan kampanyalar domino etkisi ile on binlerce kişiye ulaşıyor ve hedefledikleri reklam seviyesine hiç para harcamadan ulaşıyorlar.

Projenin 100 Milyon adet coini var diyelim. Bunun yüzde 10 kadarını reklam için ayırıyorlar, kayıt olan herkese kişi başı 10 coin 30 coin vererek bu reklam işini nerdeyse bedavaya çözüyorlar.

Çoğu kripto para airdrop uygulamaları referans sistemi uygularlar. Bu şekilde daha etkili bir reklam kampanyası yürütürler. Bedava dağıtılan coini almak için kayıt olan kullanıcılar daha fazla coine sahip olmak için sistemin kendine verdiği referans linkini arkadaşlarına da atarak daha fazla üye çekmeye çalışır. Böylece geliştirici ekip bir iki duyuru ile tüm reklam kampanyasını kullanıcılara yaptırır.

Airdrop nedir sorusunun cevabını en açıklayıcı cümleler ve örnekler ile anlatmaya çalıştım şimdi bu tür kampanyaları nereden bulacağınıza bir değinelim.

Güncel Kripto Para Airdrop Kampanyaları Bulma?

Güncel airdroplar 2020 yılında da oldukça çok aranıyor. Fakat acemi arkadaşlar genellikle sağdan soldan gördüğü kampanyalara katılmakla yetiniyorlar. Günce airdroplar bulmanız için sosyal medyayı çok etkin kullanmanız gerekmektedir.

Özellikle Twitter ve telegram uygulamaları ile en iyi ve en güncel aridrop kampanyaları bir tuşla ana sayfanıza düşer.

Twitter kullanmıyorsanız hemen telefonunuza indirin ve mail adresinizle bir hesap açın. Adınızı farklı da yazsanız olur çünkü twitter mecrası bizim için bir aracı olacak. Telefonunuz yoksa bilgisayardan da bir hesap açabilirsiniz.

güncel airdrop kampanyaları
güncel airdrop kampanyaları

Twitter açtık varsayalım hemen arama yerine girerek #airdrop yazın ve ara tuşuna basın. Karşınıza gelen pencerede popüler kampanyaları göreceksiniz. Hemen sağ tarafında ise en son paylaşılan sekmesi bulunmaktadır.

En son paylaşılanlar sekmesinde saniyeler içinde paylaşılan güncel airdrop kampanyalarını görebilirsiniz. Beğendikleriniz arasından seçerek kayıt olabilir ücretsiz coinlerinizi alabilirsiniz.

Bu kampanyaları paylaşan hesapları da takibe alabilir, paylaşılan her kampanyayı ana sayfanızda görerek vakit kaybetmeden kaydolabilirsiniz.

Telegram uygulaması ise son yılların olmazsa olmaz uygulaması haline geldi. Özellikle Kripto para sektöründe anlık olarak topluluklara mesaj göndermede çok etkili. Telegram uygulamasını Play Strore’dan indirebilirsiniz.

Telefon numaranız ile entegre çalışan bu uygulama ile internet olan her yerde Güncel airdrop kampanyaları ve haberlerini takip edebilirsiniz. Telegram uygulamasına girdiğiniz zaman arama yerine Airdrop yazarsanız onlarca kanal çıkacaktır. Kanallar arasında güncel olanları bulun ve takibe başlayın. Böylece güncel airdrop kampanyalarından anında haberdar olabilir, kampanya bitmeden kayıt olabilirsiniz.

Kripto para airdrop konulu yazımızın devamında bulduğumuz airdroplara nasıl katılacağız? Bizlere neler gerekli onlara bir bakalım.

Twitter’da güncel kampanyalar paylaşan hesaplar:

 1. @airdrops.io (Twitter)
 2. @airdrop_Orange  (Twitter)
 3. @airdropexplore  (Twitter)
 4. @airdropcrates  (Twitter)

Airdroplara Nasıl Katılabilirim?

 

İki türde kampanya bulunmakta. Bunlardan biri Ethereum tabanlı coinlerin yaptığı kampanyalar diğeri ise kendi alt yapısını kullanan projelerin kampanyaları.

Ethereum tabanlı kampanyalara katılmak için bize bir ERC20 cüzdan adresi gerekiyor. Bu borsada ki ethereum adresleriniz olmaz sakın karıştırmayın. Ethereum cüzdan adresine girerek kendinize bir cüzdan oluşturun. Siteye şu linkten ulaşabilirsiniz:

Siteye girdikten sonra “Create new wallet” yani yeni cüzdan oluştur seçeneğini tıklayın.

 1. Karşınıza çıkan uyarı ekranında hepsine “NEXT” yani “ileri” seçeneği ile devam edin.
 2. Daha sonra karşınıza uygulama indirmenizi söyleyen bir sayfa gelecek ve buna tıklayarak Mobil uygulamayı indirin.
 3. Mobil Uygulama sizin işinizi oldukça kolaylaştıracak bundan aşağıda bahsedeceğim.
 4. Uygulamayı indirip yeni cüzdan oluştur seçeneğini seçin.
 5. Yeni cüzdan oluşturulunca biri cüzdan adresi, diğeri cüzdan şifresi olarak size verilir.
 6. İkisini de kopyalayın ve telefonda bulunan not defterine kayıt edin. Kopyala yapıştır yapması daha kolay olsun.
 7. Daha sonra bunları Word belgesine kaydedin ve bilgisayarınıza da yedekleyin.
 8. Cüzdan adresimizi Güncel airdrop kampanları için kullanacağız.
 9. ETH Cüzdan Şifremizi kimseye vermeyeceğiz.
 10. Tebrikler artık ERC20 cüzdan adresine sahipsiniz.

Bu cüzdan adresimiz ile artık tüm ERC20 tabanlı kampanyalara katılabiliriz. Kripto para airdrop sitesine girdiğiniz zaman sizden ne tür bir cüzdan adresi istediğini belirtiyor. ERC20 derse bu açtığımız cüzdan adresimizi yazacağız.

Bazı zamanlar coinler hemen gelirken bazen de kampanya bitimi bekleniyor ve gecikebiliyor. Tabi ki bazı zamanlarda hiç gelmediği de oluyor.

Bu coinler neden gelmiyor diye sorarsanız şu yazımı inceleyinBtcswt Airdrobu – Btcswift Scam mı ?

Kendi Alt Yapısını Kullanan Projelerin kampanyalarına ise sitelerine üye olarak katılıyorsunuz. Genellikle bir mail ile hızlıca kayıt olabiliyorsunuz. Hesabınızı mailinize gelen mesaja girerek onaylayın. Bazı zamanlar onay maili spam klasörüne düşüyor orayı da kontrol etmeyi unutmayın.

Maile onay verdikten sonra airdrop kampanyasının sitesine girin ve profilinize göz atın. Genel olarak bir sayaç göreceksiniz. Bu sayaçlarda referanslar ve kendi kaydınız ile kazandığınız coinleri göreceksiniz.

Bedava kazandığınız coinleri satmanın ve gerçek paraya çevirmenin iki yolu var.

 1. Borsada olan coinlerin airdropları
 2. Borsaya girmemiş coinlerin airdropları

Eğer sizler hali hazırda borsada olan bir coinin airdrop kampanyasına katıldıysanız bu toplanan coinleri satmak oldukça kolaydır.

 1. Bu coinin satıldığı borsada üyelik açarak oraya transfer edin ve satarak paranızı çekin.
 2. Borsaya girmemiş coinleri satmak için beklemekten başka çare yok. Siz bu zamanı bekleyerek değil de daha çok airdrop kampanyalarına katılarak coin biriktirmekle geçirin.

ERC20 tabanlı mobil uygulaması indirmiştik. O uygulama ile coinlerimizi takip etmemiz oldukça kolay.

Çünkü cüzdanda biriken bir coinin borsada satışı başladıysa cüzdanda görünür ve coin isminin karşısında kaç para ettiği gösterilir.

Topladığınız coinlerin hangi borsalarda satışı yapılıyor diye merak ediyorsanız CoinmarketCap sitesini kullanmalıyız. Bu site piyasada olan coinleri listeler ve hangi borsalarda kaç paraya satılıyor detayları ile göstermekte. Buradan kontrol ederek borsa satışı var mı yok mu rahatça görebilirsiniz.

 

Hangi Airdroplar Daha Çok Kazandırır?

Bu soruya cevabım kesinlikle borsa coinlerinin kampanyaları daha çok kazandırmakta. Borsaların çoğunda kendilerine ait bir kripto para olur ve kayıt olmanız şartı ile bu coinden size belirli bir miktar size verir. Sizler ister bunları satarsınız isterseniz de uzun dönem olarak saklarsınız. Karar sizin.

Örnek verecek olursam: Türk Kripto Para borsası olan BitExen tam 2 kez airdrop kampanyası yaptı ve kendi coini olan EXEN coinden dağıttı. Her kayıt olan kullanıcı için 20 TL değerinde exen coin vererek büyük bir reklam yaptı. Referans sisteminin de uygulandığı bu kampanyada sizin referans linkiniz ile kayıt olan kişi başına da EXEN coin almaya hak kazanıyordunuz.

Bu kampanya için binlerce takipçisi olan Kripto Para fenomenleri bile referans linki dağıtarak hatrı sayılır kazançlar elde ettiler. Çünkü takipçi sayısı fazla ve paylaştığı anda yüzlerce kişi referans linki ile kayıt oldular.

Kripto para airdrop yazımın devamında bu işten çok para kazanılır mı konusunu inceleyelim.

 

Airdrop Kampanyaları ile Çok Para Kazanılır mı?

 

Bu sorunun cevabını aslında yukarıda verdim. Airdroplardan çok para kazanmak için 2 yol bulunmakta.

 1. Bedava verilen coinin çok değerlenmesi.
 2. Büyük takipçili hesaplar ile fazla referans kaydı toplamak.

 

Birinci maddeye değinirsek katıldığınız bir coinin ileride çok değerlenmesi gerekiyor ki iyi paralar kazanabilesiniz. Geçen sene airdrop kampanyası yapan bir proje kişi başı tam 30 bin TL dağıttı. Tabi bu tutar o an için geçerli değildi. Kampanyanın olduğu zamanlar fiyatı dip seviyedeydi. Eklemem gerekirse bedava coin dağıtıldığı sıralarda büyük düşüşler yaşanabilir çünkü bedava alan herkes satmaya çalışıyor. Bu yüzden fiyat dip fiyat yapıyor.

Daha sonra değerlendiği zaman büyük tutarlar elde edilebiliyor. Tabi bunun olması için biraz şans birazda sabır gerekiyor.

İkinci maddeyi biraz açıklayacak olursak büyük takipçili bir sayfa ile anında binlerce referanslı kayda ulaşabilirsiniz. Facebook, twitter, Instagram ve telegram uygulamalarından açacağınız bir hesap ile bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Öncelikle açtığınız bu hesapları yüksek takipçilere ulaştırmak için biraz sabır, emek ve biraz da bütçeye ihtiyacınız var.

Örnek vererek anlatalım:

Twitter’da “Kripto Para Airdrop Kampanyaları” adında bir hesap açtık varsayalım. Bu hesabımızda airdrop kampanyalarını paylaşmaya başlayın ve istikrarlı olun. Bu airdropları nereden bulacağımızı yukarda anlattım.

Daha sonra kendi kitlenizi bulmanız gerekiyor. Hemen kendimize bir rakip sayfa belirleyelim ve günde 30 takipçisine istek atalım böylece onun takipçileri de bize kaymış olacak.

Gün içinde fazla kişiye takip atmanız engellenmenize sebep olabilir dikkat etmelisiniz. Kişilere takip atma işi biraz zahmetli fakat 1000 takipçiye ulaştığınız an hesap kendiliğinden büyümeye başlıyor ve daha çok takipçi geliyor.

Bazen kullandığınız sosyal medya platformunda 10 tl 20 tl gibi ufak reklamlar vererek binlerce kişiye ulaşabilirsiniz. Böyle azimli devam ederseniz hesabınız aylar içinde 10 binlerce takipçiye ulaşır ve artık elinizde kitlesi olan bir sayfa edinmiş olursunuz. Daha sonra bu kitleyi İnstagram veya telegram kanallarınıza da çekerek oradaki takipçilerinizi de arttırabilirsiniz. Bu yöntem biraz zaman alır fakat sizi istediğiniz hedefe ulaştırır.

 

Airdrop Kampanyası İçin Referans Nereden Bulunur?

Bir bedava kripto para veren kampanyaya rastladınız ve kayıt oldunuz. Fakat referans sistemi ile daha fazla kazanmak istiyorsunuz. Referansla kayıt olacak kişileri nereden bulacağız sorusu oldukça basit.

Kripto para airdrop kampanyaları sürekli akan ve hareket halinde olan bir topluluk. Yani sizin gibi binlerce kişi aynı anda bedava kripto para veren kampanya arıyor.

İşte tam burada sizin bu kişilere istediğini vermeniz gerekiyor. Öyle ki sosyal medya sayfalarında etiket yöntemi ile #airdrop gibi bir gönderi oluşturun ve kampanyanın içeriğini anlatın.

Örneğin:

Kayıt olan kişiye 15 TL değerinde Airdrop Coin veriliyor.

Şu linkten kayıt olabilirsiniz gibi bir gönderi paylaşın. Böylece bu etiketi arayan binlerce kişiye ulaşabilir ve referans kayıtlarına ulaşabilirsiniz.

Forum sitelerinde ve facebook gruplarında da benzer gönderiler oluşturarak referanslı kayıt olan kişilere ulaşabilirsiniz.

İyi kazandıran bazı kampanyalara ise ailenizin mail adresleri ile de kayıt olabilirsiniz. Fakat mobil internet ile kayıt olmayı sakın unutmayın. Aynı Wifi dan bağlanan cihazlar için aynı IP adresi görünür ve ban yeme riskiniz artar.

 

Kripto Para Airdrop Kampanyaları yazımın da sonuna geldim, sizlere en iyi yöntemlerden bahsetmeye çalıştım umarım biraz fikir verebilmişimdir. Güncel airdrop kampanyaları nasıl bulacağınızdan tutun nasıl kayıt olup nerede satacağınıza kadar anlatmaya çalıştım. Kafanıza takılan sorular varsa yorum kısmında sorabilirsiniz cevaplamaya çalışıyorum..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz