Merhaba değerli okuyucularımız, bu yazımızda birtcoin ticaret botu olarak da bildiğimiz CryptoBot nedir ? Nasıl kullanılır? ve hakkındaki yorumları inceleyeceğiz.

Trade botları ile ilgili tüm bildiklerimizi, yararları ve zararları hakkında önemli detayları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyacağız. Özellikle en çok kullanılan cryptobot yazılımlarını inceleyerek sizlere farklı fikirler sunmaya çalışacağız.

Crytobot nedir diye merak eden arkadaşlarımızın meraklarını gidermeye başlayalım.  Trade botlarını çoğu borsada kullanabiliyorsunuz. Borsalar için riskler barındırsalar da kullanıcı kaybetmemek için genel olarak izin veriyorlar.

Bu botların yazılma amacı siz karışamadan otomatik olarak al satlar yapmaları içindir. Belirlediğiniz bir kripto paraya bu botu ayarlayarak yüzdelik dilimi giriyorsunuz ve otomatik olarak al sat yapmaya başlıyor.

Örneğin Ethereum da bo botu çalıştırmaya başladınız ve al sat yapmaya başladı diyelim. Aldığı fiyattan belirlediğiniz bir yüzde de yükselirse hemen satıyor. günde binlerce işlem yapan bu botlar genellikle alım satım komisyonu ödemekten pek kar edemezler.

Trade botlarının genel amacını açıkladıktan sonra Cryptobot nedir yazımıza en çok kullanılan yazılımlardan bahsedelim.

En İyi Crypto Bot Yazılımları

ParaTica Bot

Türk yazılımcılar tarafından tasarlanan Paratica botu bulut teknolojisi ile çalıştırılıyor ve kullanım arayüzü oldukça kolay. Belirli ayarlamaları ve borsanızın size vereceği sunucu kodu ile botu hesabınıza bağlıyorsunuz. Alım satım yüzdelerini belirledikten sonra otomatik olarak çalışıyor.

Bu bitcoin trade botu diğerlerinden biraz faklı çünkü farklı kullanıcıların alım stratejisini kopyalıyor ve kar ettiğini düşündüğünüz başka bir botu kopyalayarak ona göre al sat yapıyor.

(PARATİCA 2020 DE KAPATILMIŞ VE HİZMETLER DURDURULMUŞ)

TradeSanta Trade Botu

Bu TradeSanta bot 2018 yılında piyasaya hızlı bir çıkış yapmış ve dünyaca üne kavuşmuştur. Bu yazılımla en çok kullanılan alım satım stratejilerini deneyebilir ve sie en çok kar getireni seçebilirsiniz. 7 Gün 24 saat çalıştırabileceğiniz bu crypto bot Android ve IOS uygulamasına da sahip. Kar ve zararlarınızı bu uygulama üzerinden kontrol edebiliyorsunuz. Üstelik Türkçe dil desteği de sunmakta.

Binance, Bitrex, Bitfinex ve HitBTC borsalarında kullanılabiliyor.

3 Commas Bitcoin Botu

3Commas botu kullanıcılarına kolay kullanım arayüzü sunuyor. Kendi botunu yazmayı bilmeyenler bile bir iki ayarlama ile kendine en çok kar getiren yazılımı bulabiliyor. Şuan kullanıcılarını en çok mutlu eden trade botlarından biri diyebiliriz. Özellikle kar zarar raporları oldukça başarılı. Kolayca anlaşılıyor ve nerede sıkıntı varsa belirlemenize yardımcı oluyor.

 

Zignaly Trade

Zignaly 2018 yılında piyasaya sürülmüş ve hala geliştirilmeye devam edilmekte. Piyasaya çıkar çıkmaz adından söz ettirdi ve kısa sürede 40 Milyon Dolar al sat hacmine ulaşması ile dikkat çekti.

Şuan sadece binance borsasında kullanılabilen Zignaly trade botu yakında diğer önemli borsalarda da kullanıma açılacağı bildirildi. Bir aylık kullanımı ücretsiz olan bu bot denemek için size bir şans veriyor ve ondan sonraki aylar için 18 dolara satılıyor.

Android veya IOS uygulaması henüz bulunmuyor fakat yakında çıkarılacağını düşünüyorum.

CryptoHopper Bitcoin Trade botu

Bu yazılım yine en çok kullanılan botlar arasında. Cryptohopper ile içlerinde binance ve bitrex borsalarınında olduğu tam 8 borsada işlem yapabiliyorsunz. Oldukça gelişmiş grafik, raporlama ve göstergelere sahip. Bu yazılımın size verdiği 138 farklı gösterge ile kendi stratejinizi oluşturarak en iyi alım satım yöntemlerini bulabiliyorsunuz.

Başarılı olan diğer kullanıcıların yöntemlerini de anında kopyalayıp işlem yapabiliyor ayrıca uygulaması da bulunuyor. Telefon veya tabletten kolay takip imkanı sunuyor.

Cryptobot nedir yazımızın devamında trade botlarının kralını en sona bıraktık..

Cap.Clup Bitcoin Bot Programı

Bu yazılım kullanıcılarına bir çok fırsat sunuyor. Bence en güzel yanı satın almadan önce demo sürümünde 30 gün kendinizi geliştirebiliyorsunuz. Bir diğer güzel yanı ise trade işlemlerini oldukça hızlı yapması diyebiliriz. Verilen emirleri 0.5 saniyede yerine getirdiği iddia edilmekte.

Aylık fiyatı 30 dolar fakat yıllık kullanım isterseniz 300 dolara satın alabiliyorsunuz. Satın alımlarda referans sistemi bulunan Cap.club botu getirdiğiniz her müşteri için yüzde 15 pay vermekte.

Binance, polniex ve bittrex borsalarından kullanılan bu bitcoin ticaret botu güvenliğiniz için 2FA ( 2 adımlı doğrulama ) kullandırıyor. Böylece daha güvenli bir trade hedefliyor.

CryptoBot nedir konumuzun bence  en can alıcı konusuna geldik ve burada kendi deneyimlerimi paylaşacağım. Bu bitcoin ticaret botlarının faydaları ve zararları hakkında deneyimimi aktaracağım.

Cryptobot Yorumlar

Cryptobot yorumlar konusunda benimde eklemek istediğim iki husus var. Piyasa da yeni olan arkadaşların karşılaşabileceği sıkıntılardan bahsedeyim.

En önemli konunun güvenlik olduğunu yazılarımda her zaman vurguluyorum. Çünkü en çok dolandırıcılık yapılan sektör kripto para sektörüdür. Çünkü bu piyasa kolay para kazanma yolu kısa yoldan zengin olma yolu olarak lanse edildi ve insanlar akın akın geldiler.

Hiç düşündünüz mü çoğumuz dolar al sat yapmak veya normal borsalarda işlem yapmak yerine neden buraya merak saldık. Ömründe teknik analiz grafiği görmeyen kişiler neden bir anda teknik analiz ile ilgilenmeye başladılar. İşte bu soruların cevabı kripto paraların kolay para kazanma yeri olarak lanse edilmesidir.

Bu sebeple en çok dolandırıcılık burada oluyor.

Peki otomatik alım satım botları bize ne gibi zararlar verebilir? Borsalar güveniliğinizi bir yere kadar sağlasa da bir yerden sonra müdahale edemiyorlar. Tıpkı 2018 yılında yaşanan Trade Botları ile yapılan soygun gibi.

Bir trade bot firmasını hackleyen kişiler kullanıcıların hesaplarına sızmayı başardılar ve kullanıcılar uyuduğu sırada daha önceden satın aldıkları hacimsiz bir coin için bu botları tekrar kurdular ve insanların paraları ile bu hacimsiz coini 10 kat yükselterek dipten topladıklarını sattılar. Kendi coinleri satıldığı için saniyeler içinde hesaplarında ki Bitcoinleri cüzdanlarına çektiler. Kişilerin zararları o gün geri verilmedi çünkü bu kendi hatalarıydı. Benim tecrübe ettiğim bir soygun olayı oldu o yüzden bu tür botlara hep ön yargılı yaklaşırım.

İkinci bir cryptobot yorumu ise şudur;

Dikkat etmeniz gereken takip ettiğiniz, fikirlerine değer verdiğiniz ve kripto para sektöründe bir anda fenomen olmuş kişilerdir. Bu kişiler bazen kendi yazılımları olduğunu söylediği botları tanıtırlar sürekli kar ettiklerini yazarlar.

Böylece sizi alıştırarak ya botu satmaya çalışır yada kendisine para göndermenizi ister böylece size aylık veya haftalık olarak botun kazancından kar vereceğini belirtir. Bu tip kişilere kesinlikle inanmayın. Genellikle yurt dışında yaşarlar kaybolmaları bile gerekmez. Çünkü onları zaten bulamazsınız. Benim cryptobot yorumlar için diyeceklerim bunlar sizlerde kendi araştırmalarınızı yaparak işlem yapınız. Tavsiye değil kendi fikirlerimdir.

Mal varlıklarınızı sürekli güvende tutun sürekli tetikte olun. Kolay para hiç bir yerde yok arkadaşlar.

Cryptobot nedir yazımında sonuna geldim umarım sizlere değerli bilgiler verebilmişimdir. Sorularınız varsa yorumlarda sorabilirsiniz.

Diğer yazılarımı okumak için aşağıda ki linklere tıklayabilirsiniz.

En İyi Kripto Para Alım Satım Siteleri

Tükçe Para Kazandıran Siteler GÜNCEL 2020

En İyi Kripto Para Tüyoları 2020

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz