Geçtiğimiz 2019 yılı şubat ayında duyurusu yapılan ve bitcoin airdrobu olarak anlatılan Btcswt airdrobu ve Scam mı konuları ilgili incelemeler yaptık İşte Detaylar.

Yapılan bu duyuruda mail adreslerinizle yapacağınız kayıt ile coin kazanmaya hak kazanacağınız söyleniyordu.  BTCSWT ayrı bir platformdan ICO olarak da önden satışa sunulmuş ve coinlerini pazarlıyordu.

BTCSWT Airdrobu Nedir ?

Bu aidrop türü çoğu kripto para severin de alıştığı gibi mail ile kayıt yaparak para kazandıracağını vaad ediyordu. Üstelik sisteme kayıt olan kullanıcılar için referans sistemi oluşturup daha çok kişiye erişmeyi amaçlamıştır. Referans sistemi ile siteye getirdiğiniz kişi kadar puan veya para kazanacağınızı söyleyerek oldukça fazla kişiye ulaşmayı amaçlamıştır. Bitcoin forku olarak piyasaya lanse edildi. Böylece güven ve popülerlik sağlamayı amaçlıyorlardı.

Forumlar da, twitter ve diğer sosyal medya hesaplarında inanılmaz bir reklam kampanyası yaptılar. İnsanlar bunların linkini paylaşıyor, daha çok kişiyi getirerek daha fazla kazanmaya çalışıyordu. Yazımızın devamında bu airdroba nasıl katılım sağlanıyordu onu da yazalım

BTCSWFT Airdrobuna Kayıt Olma

  • Mail adresinizle kayıtolun.
  • Mailinize gelen koda tıklayarak üyeliğinizi doğrulayın
  • Bitcoin Cüzdan adresinizi yazarak 8 dolarlık BTCSWT coinin gelmesini bekleyin.

Evet sizden yapmanızı istedikleri sadece bunlardı. Peki bunlar adlarını nasıl bu kadar çok duyurabildi bu da bir soru tabi. Hemen bunu da açıklayalım.

Btcswt ekibi güzel bir pazarlama taktiği bulmuş ve kripto paraların en pahalısı olan Bitcoin’in adını kullanmıştı. Vaad edilene göre BitcoinGold veya BitcoinCash gibi bir bölünme ile yeni bir coin ortaya çıkacaktı. Tabi bunu duyan herkes mail adresleri ile birlikte kaydolmaya başladı.

Btcswt Scam mı?

Scamın anlamımı dolandırıcılık veya yalan proje olarak açıklayabiliriz. Evet bu proje de scam çıkmış ve ne ekipten ne de projeden haber alınamamıştır. 8 dolar vereceğiz diye yola çıktıkları projeden eser kalmamıştır. Bölünmeye saatler kala site kapanmış ve bir daha açılmamıştır.

BTC SWİFT geliştiricisi olduklarını iddia eden kişiler toplamda 1200 Bitcoin dolandırarak kayıplara karışmıştır.

Krpito para sektörüne yeni girmiş merak salmış arkadaşlarımı uyarmak için bir iki yazı yazmam gerekirse şunları söylemek isterim.

Piyasaya yeni girenler her zaman yolunacak kaz olarak görülür ve ilk hedef onlardır. Bu yüzden mal varlıklarınıza sahip çıkın. He projeye güzel diyenlere aldanmayın. Özellikle mail adreslerinizi temiz tutun.

Borsalarda kullandığınız mail adreslerinizi kesinlikle bu tür BTCSWT gibi Scam projelere kaydolmak için kullanmayın. Eğer Airdroplara katılmayı seven biri iseniz yeni bir mail oluşturun ve bunu sadece airdroplar için kullanın.

Şüphelendiğiniz durumlarda hemen mail adresinize 2FA kodunu ayarlayın ve güvene alın. vk

Btcswt Kullanıcılara Ne Sunuyordu?

  • Daha az komisyon ücreti ile para transferi
  • Otomatik gönderim
  • Block zincilerin yoğunluğuna bakmadan 30 saniyede gönderim imkanı.
  • Hızlı ve güvenilir bir transfer sağlamak

Çeşitli Forum ve yabancı kaynaklardan topladığım BTCSWT veya açılımı olan BİTCOİN SWİFT bilgileri bunlardır.

Bu yazımında sonuna gelirken aşağıda diğer yazılarımı da bıraktım onları da okuyabilirsiniz.

Tükçe Para Kazandıran Siteler GÜNCEL 2020

En İyi Kripto Para Tüyoları 2020

Bitcoin İle İlgili Kitaplar – Bitcoin Kitap Önerileri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz